Відомі лавреати американської премії The Carnegie Medal

Відомі лавреати американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів  щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.

 

Книжка The Thousand Crimes of Ming Tsu («Тисяча злочинів Мін Цу») Тома Ліна здобула нагороду серед художньої літератури, а A Little Devil in America: In Praise of Black Performance («Маленький диявол в Америці: на славу чорних виступів») Ханіфа Абдурракіба — серед нон-фікшну.

 

 

Роман Тома Ліна, який судді ALA назвали «трансцендентним епосом», розповідає про те, як у штаті Юта в 1869 році Мін Цу вважає, що він убив близько 200 осіб, і збирається вбити п’ятьох, які побили його майже до смерті, вкрали його дружину і засудили до 10 років примусових робіт з будування Центрально-Тихоокеанської залізниці. Через два роки Мін втікає і готує відплату.

Книжка Ханіфа Абдурракіба ж про те, як «поєднуючи есе, мемуари та поезію поп-культури, Абдурракіб занурюється в численні ітерації художнього вираження чорношкірих через часто глибоко особисту призму», за словами членів журі. 

Переможці будуть відзначатися на щорічній конференції ALA в червні у Вашингтоні, кожен отримає по 5000 доларів.

 

Медаль Ендрю Карнегі (англ. Andrew Carnegie Medals for Excellence in Fiction and Nonfiction) — щорічна літературна нагорода США, яку присуджують за видатні досягнення в художній літературі та публіцистиці авторам книжок, виданих у США. Медаль показує судження та думки бібліотечних професіоналів і книготорговців, а також відзначає книги для дорослих читачів. Премія названа на честь шотландського філантропа Ендрю Карнегі (1835–1919), який заснував понад 2800 бібліотек в англомовних країнах.

 

Нагадаємо, у 2018 медаль Ендрю Карнегі отримала книжка Джеральдін Маккореан «Де закінчується світ».

Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати американської премії The Carnegie Medal

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"