Відомі лавреати американської премії The Carnegie Medal

Відомі лавреати американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів  щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.

 

Книжка The Thousand Crimes of Ming Tsu («Тисяча злочинів Мін Цу») Тома Ліна здобула нагороду серед художньої літератури, а A Little Devil in America: In Praise of Black Performance («Маленький диявол в Америці: на славу чорних виступів») Ханіфа Абдурракіба — серед нон-фікшну.

 

 

Роман Тома Ліна, який судді ALA назвали «трансцендентним епосом», розповідає про те, як у штаті Юта в 1869 році Мін Цу вважає, що він убив близько 200 осіб, і збирається вбити п’ятьох, які побили його майже до смерті, вкрали його дружину і засудили до 10 років примусових робіт з будування Центрально-Тихоокеанської залізниці. Через два роки Мін втікає і готує відплату.

Книжка Ханіфа Абдурракіба ж про те, як «поєднуючи есе, мемуари та поезію поп-культури, Абдурракіб занурюється в численні ітерації художнього вираження чорношкірих через часто глибоко особисту призму», за словами членів журі. 

Переможці будуть відзначатися на щорічній конференції ALA в червні у Вашингтоні, кожен отримає по 5000 доларів.

 

Медаль Ендрю Карнегі (англ. Andrew Carnegie Medals for Excellence in Fiction and Nonfiction) — щорічна літературна нагорода США, яку присуджують за видатні досягнення в художній літературі та публіцистиці авторам книжок, виданих у США. Медаль показує судження та думки бібліотечних професіоналів і книготорговців, а також відзначає книги для дорослих читачів. Премія названа на честь шотландського філантропа Ендрю Карнегі (1835–1919), який заснував понад 2800 бібліотек в англомовних країнах.

 

Нагадаємо, у 2018 медаль Ендрю Карнегі отримала книжка Джеральдін Маккореан «Де закінчується світ».

Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати американської премії The Carnegie Medal

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"