Відомий лавреат премії ім. Стуса за 2023 рік
Премію імені Василя Стуса-2023 отримав режисер Сергій Буковський. Члени журі оголосили ім’я лавреата під час урочистої церемонії, яка відбулася 14 вересня у Києві.
Сергій Буковський — український кінорежисер, актор, автор багатьох документальних фільмів, зокрема «Війна. Український рахунок» та «Назви своє ім’я», лавреат премії Тараса Шевченка, народний артист України. Остання знята режисером стрічка «Іван і Марта» розповідає історію десидента Івана Дзюбу та його дружини Марти.
«Шістдесятники, до когорти яких входив і Василь Стус, зробили все, щоб незалежність, яку виборола Україна, стала реальністю. Я дійсно почуваюся винним, і вважаю наше суспільство винним у тому, що ми фактично зрадили цих людей. Зміни, за які вони боролися, так і не відбулися. Хоча вже 32 роки ми живемо в незалежній Україні, на превеликий жаль, не сталося найголовнішого – покаяння, бо жертви і кати ходять одними вулицями», — висловився після нагородження Буковський.
Режисер отримав грошову винагороду та статуетку, розроблену дизайнером Дмитром Покрасьоном та скульптором Станіславом Кадочниковим.
Кандидатів на здобуття Премії цього року висувало журі в такому складі:
- Мирослав Маринович — голова журі, публіцист, член-засновник Української Гельсінської групи, почесний президент Українського ПЕН;
- Оля Гнатюк — дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету;
- Володимир Єрмоленко — філософ, журналіст, письменник, президент Українського ПЕН;
- Юрій Прохасько — есеїст, перекладач;
- Віталій Портников — журналіст, публіцист, лауреат Премії імені Василя Стуса 2022 року;
- Олександр Саврук — декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи;
- Елеонора Соловей — літератературознавиця;
- Леонід Фінберг — головний редактор видавництва «Дух і Літера».
Премія імені Василя Стуса була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928-2014). Її щороку вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції.
Починаючи з 2016 року, Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа та видавництво «Дух і Літера» продовжили цю ініціативу.
У різні роки відзнаку отримували Опанас Заливаха, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сестри Тельнюк, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк, Влад Троїцький, Ахтем Сеітаблаєв.
Минулого року лавреатом Премії став Віталій Портников, а у 2021 — Тарас Возняк.
Фото: Rozmova
Оригінал статті на Suspilne: Відомий лавреат премії ім. Стуса за 2023 рік
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.