Відомий лавреат премії ім. Стуса за 2023 рік

Відомий лавреат премії ім. Стуса за 2023 рік

Премію імені Василя Стуса-2023 отримав режисер Сергій Буковський. Члени журі оголосили ім’я лавреата під час урочистої церемонії, яка відбулася 14 вересня у Києві.

 

Сергій Буковський український кінорежисер, актор, автор багатьох документальних фільмів, зокрема «Війна. Український рахунок» та «Назви своє ім’я», лавреат премії Тараса Шевченка, народний артист України. Остання знята режисером стрічка «Іван і Марта» розповідає історію десидента Івана Дзюбу та його дружини Марти.

 

«Шістдесятники, до когорти яких входив і Василь Стус, зробили все, щоб незалежність, яку виборола Україна, стала реальністю. Я дійсно почуваюся винним, і вважаю наше суспільство винним у тому, що ми фактично зрадили цих людей. Зміни, за які вони боролися, так і не відбулися. Хоча вже 32 роки ми живемо в незалежній Україні, на превеликий жаль, не сталося найголовнішого – покаяння, бо жертви і кати ходять одними вулицями», — висловився після нагородження Буковський.

 

Режисер отримав грошову винагороду та статуетку, розроблену дизайнером Дмитром Покрасьоном та скульптором Станіславом Кадочниковим.

 

Кандидатів на здобуття Премії цього року висувало журі в такому складі:

 

  • Мирослав Маринович — голова журі, публіцист, член-засновник Української Гельсінської групи, почесний президент Українського ПЕН;
  • Оля Гнатюк — дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету;
  • Володимир Єрмоленко — філософ, журналіст, письменник, президент Українського ПЕН;
  • Юрій Прохасько — есеїст, перекладач;
  • Віталій Портников — журналіст, публіцист, лауреат Премії імені Василя Стуса 2022 року;
  • Олександр Саврук — декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи;
  • Елеонора Соловей — літератературознавиця;
  • Леонід Фінберг — головний редактор видавництва «Дух і Літера».

 

Премія імені Василя Стуса була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928-2014). Її щороку вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції. 

 

Починаючи з 2016 року, Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа та видавництво «Дух і Літера» продовжили цю ініціативу.

 

У різні роки відзнаку отримували Опанас Заливаха, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сестри Тельнюк, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк, Влад Троїцький, Ахтем Сеітаблаєв.

 

Минулого року лавреатом Премії став Віталій Портников, а у 2021 — Тарас Возняк.

 

 

Фото: Rozmova

Оригінал статті на Suspilne: Відомий лавреат премії ім. Стуса за 2023 рік

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогів

Володимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра

Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мову

Під час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про

Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни Савки

Мар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
 
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя Стуса

На стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"