Відома лауреатка премії PEN Pinter Prize 2021

Відома лауреатка премії PEN Pinter Prize 2021

Лауреаткою британської літературної премії Pen Pinter Prize стала ЦіЦі Дангарембга за книжку «Це скорботне тіло». Про це повідомили на офіційному сайті британського ПЕН-клубу.

Письменниця, драматургиня, режисерка й активістка з Зімбабве, ЦіЦі Дангарембга отримає премію PEN Pinter Prize 11 жовтня, під час церемонії у Британській бібліотеці. До журі цьогорічної премії увійшли редакторка відділу культури газети The Guardian Клер Армітстед, літературна критикиня Елла Вакатама, поет Енрдю МакМілан.

 

Психологічний роман «Це скорботне тіло» («This mournable body») вперше видали у 2018 році. В ньому йдеться про надію та потенціал однієї молодої дівчини, яка веде читача у подорож, щоб дізнатись, де живуть люди після втрати надії. Події роману відбуваються у Хараре − столиці Зімбабве.

ЦіЦі Дангарембга народилась у 1959 році в Зімбабве. Перші п’єси і оповідання написала у середині 1980-их років, перший роман − у 1988 році, їх перекладали у країнах Європи і в США, неодноразово здобувала літературні нагороди. Зокрема її твір «Нервові стани» став першим англомовним романом, який написала чорношкіра жінка, його у 2018 році включили у список сотні книжок, які зворушили світ за версією BBC. Після навчання у Німеччині багато працювала над режисурою фільмів, організацією, кіноподій у Зімбабве.

 

Додамо, роман письменниці «Це скорботне тіло» у 2020 році потрапив у довгий список Міжнародної букерівської премії. Крім того, ЦіЦі Дангарембга заарештували за участь у антикорупційних демонстраціях.

 

The PEN Pinter Prize — щорічна літературна премія, яку заснував 2009 року англійський ПЕН на честь лауреата Нобелівської премії з літератури Гарольда Пінтера, який був віцепрезидент англійського ПЕН-клубу й активним членом Комітету ув’язнених письменників Міжнародного PEN (WiPC).

 

Нагороду присуджують за видатні літературні заслуги британським письменникам чи письменникам, які проживають в Британії, і, за словами Пінтера, виголошеними у нобелівській промові, показує «рішучий, непохитний погляд на світ» і демонструє «запеклу, інтелектуальну рішучість … визначити справжню істину нашого життя і нашого суспільства».

 

У 2020 році премію отримав Лінтон Джонсон, у 2019 − Лемн Сіссей, у 2018 − Чімаманда Нґозі Адічі.

 

Лауреатами премії також ставали Салман Рушді, Маргарет Етвуд, Том Стоппард, Керол Енн Даффі та ін.

 

 

 

 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Відома лауреатка премії PEN Pinter Prize 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Telegraf випустить друкований журнал про дизайн

Перший випуск друкованого журналу Telegraf про український дизайн вийде у червні обмеженим накладом у 500 примірників. Про це повідомив онлайн-журнал для дизайнерів Telegraf.
Обсяг перш

Які небезпеки приховують соцмережі – читаємо «Зафейсбучені» разом з експертами

Роджер Макнамі Зафейсбучені: як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи пер. з англ. Оксана Макарова. Ірина Серебрякова. – К.: #книголав, 2021 – 376 с.

Нещодавно у видавництві «kn

У Чернівцях заснували премію імені Кожелянка

У Чернівцях оголосили про створення літературної премії на честь письменника Василя Кожелянка. Про це Читомо повідомили організатори нагороди.
Літературна премія імені Василя Кожелянка

Повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки з’явилося у вільному продажу

Повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки у 14 томах тепер можуть придбати всі охочі. Перший наклад був призначений для бібліотек, а також культурних установ та інституцій, тому у вільному прода

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"