Відома лауреатка премії імені В’ячеслава Чорновола

Відома лауреатка премії імені В’ячеслава Чорновола

Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола за найкращу роботу в галузі журналістики присудив перемогу Людмилі Житній за книжку «Чорнобиль – очима жінок. Інтерв’ю з атомною катастрофою». Про це повідомляє офіційний сайт Держкомтелерадіо.

 

Людмила Житня — письменниця, публіцистка, членкиня Національної спілки письменників України. Лауреатка мистецько-літературної премії імені Олександра Білаша. За фахом лікар-гінеколог.

 

«Чорнобиль – очима жінок. Інтерв’ю з атомною катастрофою» (видавництво «Стелла –Град», 2020) – це збірка інтерв’ю з жінками-ліквідаторами та евакуйованими про події довкола Чорнобильської катастрофи, яка також містить архівні та документальні матеріали.

 

Окремо члени комітету відзначили роботи Михайла Скорика (книжка «На пожарищі власного серця. Студентський бунт – рік 1965»), Ігоря Зоца (книжка «Донбасія», видавництво «Ярославів вал»), Алли Ковтун (книжка «Сальдо великих грошей», видавництво «Букрек»), Василя Куйбіди (книжка «Державність, демократія та національна безпека», видавець «ТОВ «САК Лтд»).

 

Загалом на здобуття премії цього року надійшло 15 творів. Це переважно книжки, публікації у ЗМІ, а також один документальний фільм і один мультимедійний просвітницько-публіцистичний проєкт.

 

З повним переліком висунутих на здобуття премії робіт можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо.

 

Премія імені В’ячеслава Чорновола за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку, починаючи з 2004-го. Нею відзначають твори, «що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національній свідомості та самобутності».

 

Вручення премії відбудеться напередодні дня народження В’ячеслава Чорновола – 24 грудня в аудиторії імені Чорновола Інституту журналістики Університету Шевченка.

 

Раніше повідомлялося, що організатори Дванадцятого конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» оголосили перелік переможців.

 

Як відомо, експерти національної премії «Високі стандарти журналістики-2021» визначили довгий список номінантів.

Оригінал статті на Suspilne: Відома лауреатка премії імені В’ячеслава Чорновола

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Павло Коробчук. Дихання та інші зміни 

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"