Відома кількість журналістів, що загинули під час професійної діяльності 2021 року

Відома кількість журналістів, що загинули під час професійної діяльності 2021 року

За 2021 рік у 20 країнах світу через професійну діяльність загинуло 45 журналістів.  Про це свідчать дані Міжнародної федерації журналістів.

 

Ця цифра є однією з найнижчих з того часу, як організація розпочала публікувати щорічні звіти про журналістів, які загинули в результаті інцидентів, пов’язаних з роботою, включаючи цілеспрямовані вбивства, загибель від перехресного вогню, а також вибухів.

 

Серед регіонів за кількістю вбивств у 2021 році лідирує Азійсько-Тихоокеанський регіон (20), далі йдуть Північна та Південна Америка (10), Африка (8), Європа (6).

 

Серед країн найбільше вбивств журналістів сталося в Афганістані (9), Мексиці (8), Індії (4) та Пакистані (3).

 

 

«Ці 45 колег, яких ми втратили через насильство цього року, нагадують нам про жахливі жертви, які журналісти в усьому світі продовжують платити за служіння суспільним інтересам, і ми залишаємося в боргу перед ними та тисячами інших людей, які заплатили найвищу ціну, – зазначив Ентоні Белланджер, генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів. – Ми вважаємо, що єдиною даниною належної справі, якій вони віддали своє життя, має бути невпинне прагнення до справедливості для них. Ось чому ми продовжуємо виступати за прийняття нової Конвенції Організації Об’єднаних Націй про захист журналістів, яка б гарантувала відповідальність за вбивства журналістів».

 

Також зазначається, що у 2020-му, за підрахунками Міжнародної федерації журналістів, загиблих було 65. Загалом з 1991 року у всьому світі вбили 2721 журналіста.

 

Крім того, щорічно велика кількість журналістів стають політичними заручниками. Не винятком є і багато блогерів, і громадських журналістів із Криму, які стали заручниками Кремля.

 

За інформацією Центру громадянських свобод на сьогодні категорія «заручники Кремля» нараховує не менше 98 ув’язнених за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму, щонайменше 120 полонених в окупованих територіях Донецької та Луганської областей та 24 військовополонених моряків.

 

Медіа Читомо спільно з Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) створений окремий проєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), який присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання.

 

Міжнародна федерація журналістів (International Federation of Journalists, IFJ) — найбільша у світі організація професійних працівників ЗМІ, яка заснована 1926 року. Організація захищає соціальні та професійні права журналістів, що працюють у друкованих та онлайн-виданнях.

 

Оригінал статті на Suspilne: Відома кількість журналістів, що загинули під час професійної діяльності 2021 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"