Відома кількість журналістів, що загинули під час професійної діяльності 2021 року

Відома кількість журналістів, що загинули під час професійної діяльності 2021 року

За 2021 рік у 20 країнах світу через професійну діяльність загинуло 45 журналістів.  Про це свідчать дані Міжнародної федерації журналістів.

 

Ця цифра є однією з найнижчих з того часу, як організація розпочала публікувати щорічні звіти про журналістів, які загинули в результаті інцидентів, пов’язаних з роботою, включаючи цілеспрямовані вбивства, загибель від перехресного вогню, а також вибухів.

 

Серед регіонів за кількістю вбивств у 2021 році лідирує Азійсько-Тихоокеанський регіон (20), далі йдуть Північна та Південна Америка (10), Африка (8), Європа (6).

 

Серед країн найбільше вбивств журналістів сталося в Афганістані (9), Мексиці (8), Індії (4) та Пакистані (3).

 

 

«Ці 45 колег, яких ми втратили через насильство цього року, нагадують нам про жахливі жертви, які журналісти в усьому світі продовжують платити за служіння суспільним інтересам, і ми залишаємося в боргу перед ними та тисячами інших людей, які заплатили найвищу ціну, – зазначив Ентоні Белланджер, генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів. – Ми вважаємо, що єдиною даниною належної справі, якій вони віддали своє життя, має бути невпинне прагнення до справедливості для них. Ось чому ми продовжуємо виступати за прийняття нової Конвенції Організації Об’єднаних Націй про захист журналістів, яка б гарантувала відповідальність за вбивства журналістів».

 

Також зазначається, що у 2020-му, за підрахунками Міжнародної федерації журналістів, загиблих було 65. Загалом з 1991 року у всьому світі вбили 2721 журналіста.

 

Крім того, щорічно велика кількість журналістів стають політичними заручниками. Не винятком є і багато блогерів, і громадських журналістів із Криму, які стали заручниками Кремля.

 

За інформацією Центру громадянських свобод на сьогодні категорія «заручники Кремля» нараховує не менше 98 ув’язнених за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму, щонайменше 120 полонених в окупованих територіях Донецької та Луганської областей та 24 військовополонених моряків.

 

Медіа Читомо спільно з Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) створений окремий проєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), який присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання.

 

Міжнародна федерація журналістів (International Federation of Journalists, IFJ) — найбільша у світі організація професійних працівників ЗМІ, яка заснована 1926 року. Організація захищає соціальні та професійні права журналістів, що працюють у друкованих та онлайн-виданнях.

 

Оригінал статті на Suspilne: Відома кількість журналістів, що загинули під час професійної діяльності 2021 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижка на дилогію!

Доброго здоров’ячка, мої любі! Хочу звернути вашу увагу, що сьогодні діє знижка на найкарколомнішу історію! Особисто я її люблю за особливий ірландський гумор, яким насичена друга частина) Перша частина «Позичене кохання»

Знайомство та візуал до “Випадкової нареченої”

Привіт, мої любі читачі!

 

Трохи про те, як наважилась написати любовний роман.

Це, до речі, мій перший в житті!

Тому щиро дякую за теплі відгуки, чисельні зірочки та коментарі. Це дуже надихає та підтримує. Авторські

Придбай обкладинку – допоможи Зсу

ДОБРОГО ЧАСУ ДОБИ, ВСІМ БУКНЕТІВЦЯМ!

Для тих, хто чує про мене вперше, певно, трішки розкажу про себе. Я – Анна Тейлор, або ж Анна Тей, якою мене знають як дизайнера обкладинок для електронних книг. Не кажу, що я профі, але вже

Такий шанс не варто упускати!

Залітайте)Знижка на мою книгу!!!Всім гарного проведення часу за прочитанням даної історії!

Подаруй мені кохання

Я привела до хати небезпечного чоловіка. Познайомила його з сім’єю і дозволила наразити нас на небезпеку.

Анонс новинки! Запрошую до читання!

Вітаю вас, мої любі читачі! Роман “Лерд дав слово” досяг екватора. І з цієї нагоди презентую новий твір – короткий любовний роман “Ти завжди будеш в моїх обіймах”. Автор обкладинки Asteriya Wind

Чесно кажучи, не думала,

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"