Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку
![Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2023/10/unnamed-2-1024x768.jpg)
У перший день Франкфуртського книжкового ярмарку відбулося відкриття національного стенда України під гаслом «Крихкість існування».
Організатором роботи українського національного стенда у павільйоні 4.1/ B 82 є Український інститут книги. На стенді представлено понад 500 книг від 43 видавництв.
Стенд має власну сцену, де протягом кожного дня ярмарку відбуватимуться події англійською та німецькою мовами.
«Саме в межах партнерств виникають спільні проєкти, які дозволяють переживати непрості моменти. Моя головна подяка — Збройним Силам, тим, хто захищає нас, тим, завдяки кому ми тут. Ця масштабна присутність — не точкова, ми тут, ми будемо тут, і саме тому ми можемо відверто говорити про майбутнє», — зазначає координаторка «Книжкового арсеналу» та співорганізаторка присутності України у Франкфурті Юлія Козловець.
Заступниця директорки Українського інституту книги з питань міжнародної співпраці Олена Одинока також подякувала ЗСУ та повідомила, що 30 українських письменників загинули на війні, а 80 — перебувають на фронті.
«Я захоплений від того, що вам вдалося організувати тут у Франкфурті, і я радий що українська література присутня. Сьогодні 602 день рос вторгнення. Це солідарність, яку ми хочемо продемонструвати. Усі ви вклали багато роботи у цю програму — Ґете інститут, Український інститут книги, Мистецький Арсенал, Читомо», — зазначив виконавчий директор Німецької асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Петер Краус фон Клефф.
За його словами, про крихкість існування, що винесена в тему українського стенда, можна говорити і з огляду на останні події, зокрема напад ХАМАС на Ізраїль.
Фон Клефф також побажав зустрітися у 2024 році на Книжковому Арсеналі.
Директор Ґете інституту Йоганнес Еберт сказав: «Після нападу росії й у світлі останніх подій, я прокидаюся і питаю, в якому світі я живу. Зараз дуже важливо мати простір, де автори й видавці працюють разом, щоб дати відповідь на це питання, випрацювати рішення. Так важливо почути тих, хто зараз на фронті. Я радий, що тут є Олександр Михед і Павло Казарін».
Він також зазначив, що програма складається з двох частин: «крихкість свободи» та «крихкість творчих людей».
Керівниця представництва Українського інституту в Німеччині Катерина Рітц-Ракул проанонсувала відкриття французького представництва інституту в Парижі.
Серед авторів та громадських діячів, які протягом днів ярмарку представлятимуть український національний стенд — Ірина Цілик, Євгенія Лопата, Максим Яковлєв, Катерина Міхаліцина, Володимир Єрмоленко, Оксана Забужко, Анна Новосад, Олександр Михед, Павло Казарін, Ярина Чорногуз, Севгіль Мусаєва, Світлана Ославська, Олеся Островська-Люта, Альона Каравай, Вахтанг Кебуладзе, Катерина Калитко, Юлія Козловець, Павло Гольдін, Катерина Шаванова, Таня П’янкова, Остап Сливинський, Катерина Ботанова, Кирило Безкоровайний та інші.
Як відомо, Франкфуртський книжковий ярмарок у 2023 році відбувається з 18 по 22 жовтня. 17 жовтня відбулося відкриття ярмарку.
Фото: Ірина Батуревич
Оригінал статті на Suspilne: Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.