Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку

Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку

У перший день Франкфуртського книжкового ярмарку відбулося відкриття національного стенда України під гаслом «Крихкість існування». 

Організатором роботи українського національного стенда у павільйоні 4.1/ B 82 є Український інститут книги. На стенді  представлено понад 500 книг від 43 видавництв.

 

Стенд має власну сцену, де протягом кожного дня ярмарку відбуватимуться події англійською та німецькою мовами.

 

«Саме в межах партнерств виникають спільні проєкти, які дозволяють переживати непрості моменти. Моя головна подяка — Збройним Силам, тим, хто захищає нас, тим, завдяки кому ми тут. Ця масштабна присутність — не точкова, ми тут, ми будемо тут, і саме тому ми можемо відверто говорити про майбутнє», — зазначає координаторка «Книжкового арсеналу» та співорганізаторка присутності України у Франкфурті Юлія Козловець.

 

Заступниця директорки Українського інституту книги з питань міжнародної співпраці Олена Одинока також подякувала ЗСУ та повідомила, що 30 українських письменників загинули на війні, а 80 — перебувають на фронті.

 

 

 

«Я захоплений від того, що вам вдалося організувати тут у Франкфурті, і я радий що українська література присутня. Сьогодні 602 день рос вторгнення. Це солідарність, яку ми хочемо продемонструвати. Усі ви вклали багато роботи у цю програму — Ґете інститут, Український інститут книги, Мистецький Арсенал, Читомо», — зазначив виконавчий директор Німецької асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Петер Краус фон Клефф.

 

За його словами, про крихкість існування, що винесена в тему українського стенда, можна говорити і з огляду на останні події, зокрема напад ХАМАС на Ізраїль.

 

Фон Клефф також побажав зустрітися у 2024 році на Книжковому Арсеналі.

 

Директор Ґете інституту Йоганнес Еберт сказав: «Після нападу росії й у світлі останніх подій, я прокидаюся і питаю, в якому світі я живу. Зараз дуже важливо мати простір, де автори й видавці працюють разом, щоб дати відповідь на це питання, випрацювати рішення. Так важливо почути тих, хто зараз на фронті. Я радий, що тут є Олександр Михед і Павло Казарін».

 

Він також зазначив, що програма складається з двох частин: «крихкість свободи» та «крихкість творчих людей».

 

 

Керівниця представництва Українського інституту в Німеччині Катерина Рітц-Ракул проанонсувала відкриття французького представництва інституту в Парижі.

 

Серед авторів та громадських діячів, які протягом днів ярмарку представлятимуть український національний стенд — Ірина Цілик, Євгенія Лопата, Максим Яковлєв, Катерина Міхаліцина, Володимир Єрмоленко, Оксана Забужко, Анна Новосад, Олександр Михед, Павло Казарін, Ярина Чорногуз, Севгіль Мусаєва, Світлана Ославська, Олеся Островська-Люта, Альона Каравай, Вахтанг Кебуладзе, Катерина Калитко, Юлія Козловець, Павло Гольдін, Катерина Шаванова, Таня П’янкова, Остап Сливинський, Катерина Ботанова, Кирило Безкоровайний та інші.

 

Як відомо, Франкфуртський книжковий ярмарок у 2023 році відбувається з 18 по 22 жовтня. 17 жовтня відбулося відкриття ярмарку.

 

 

Фото: Ірина Батуревич

Оригінал статті на Suspilne: Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"