Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку

У перший день Франкфуртського книжкового ярмарку відбулося відкриття національного стенда України під гаслом «Крихкість існування».
Організатором роботи українського національного стенда у павільйоні 4.1/ B 82 є Український інститут книги. На стенді представлено понад 500 книг від 43 видавництв.
Стенд має власну сцену, де протягом кожного дня ярмарку відбуватимуться події англійською та німецькою мовами.
«Саме в межах партнерств виникають спільні проєкти, які дозволяють переживати непрості моменти. Моя головна подяка — Збройним Силам, тим, хто захищає нас, тим, завдяки кому ми тут. Ця масштабна присутність — не точкова, ми тут, ми будемо тут, і саме тому ми можемо відверто говорити про майбутнє», — зазначає координаторка «Книжкового арсеналу» та співорганізаторка присутності України у Франкфурті Юлія Козловець.
Заступниця директорки Українського інституту книги з питань міжнародної співпраці Олена Одинока також подякувала ЗСУ та повідомила, що 30 українських письменників загинули на війні, а 80 — перебувають на фронті.
«Я захоплений від того, що вам вдалося організувати тут у Франкфурті, і я радий що українська література присутня. Сьогодні 602 день рос вторгнення. Це солідарність, яку ми хочемо продемонструвати. Усі ви вклали багато роботи у цю програму — Ґете інститут, Український інститут книги, Мистецький Арсенал, Читомо», — зазначив виконавчий директор Німецької асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Петер Краус фон Клефф.
За його словами, про крихкість існування, що винесена в тему українського стенда, можна говорити і з огляду на останні події, зокрема напад ХАМАС на Ізраїль.
Фон Клефф також побажав зустрітися у 2024 році на Книжковому Арсеналі.
Директор Ґете інституту Йоганнес Еберт сказав: «Після нападу росії й у світлі останніх подій, я прокидаюся і питаю, в якому світі я живу. Зараз дуже важливо мати простір, де автори й видавці працюють разом, щоб дати відповідь на це питання, випрацювати рішення. Так важливо почути тих, хто зараз на фронті. Я радий, що тут є Олександр Михед і Павло Казарін».
Він також зазначив, що програма складається з двох частин: «крихкість свободи» та «крихкість творчих людей».
Керівниця представництва Українського інституту в Німеччині Катерина Рітц-Ракул проанонсувала відкриття французького представництва інституту в Парижі.
Серед авторів та громадських діячів, які протягом днів ярмарку представлятимуть український національний стенд — Ірина Цілик, Євгенія Лопата, Максим Яковлєв, Катерина Міхаліцина, Володимир Єрмоленко, Оксана Забужко, Анна Новосад, Олександр Михед, Павло Казарін, Ярина Чорногуз, Севгіль Мусаєва, Світлана Ославська, Олеся Островська-Люта, Альона Каравай, Вахтанг Кебуладзе, Катерина Калитко, Юлія Козловець, Павло Гольдін, Катерина Шаванова, Таня П’янкова, Остап Сливинський, Катерина Ботанова, Кирило Безкоровайний та інші.
Як відомо, Франкфуртський книжковий ярмарок у 2023 році відбувається з 18 по 22 жовтня. 17 жовтня відбулося відкриття ярмарку.
Фото: Ірина Батуревич
Оригінал статті на Suspilne: Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку
Блог
Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 рокуАнгломовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь
Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с.
У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт
УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитисяЗ 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я
Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір
У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.