Відкрився Вільнюський книжковий ярмарок

Відкрився Вільнюський книжковий ярмарок

Розпочався 23-ій Міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок. Про це повідомили кореспонденти Читомо Вікторія Фещук й Олександр Мимрук.

23-ій Міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок триває 4 дні, з 23 по 26 лютого у виставковому та конгрес-центрі Litexpo. Проведення припадає на річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну, через що велика кількість подій присвячена Україні.

 

Зокрема відбудуться воркшоп для українських дітей, поетичні читання за участі литовських й українських поетів і поеток, документальний кіноперформанс з України, дискусія «Сила людей, об’єднаних книгами. Про солідарність українських і литовських письменників, виставка робіт українських ілюстраторів, що були створені в часі повномасштабного вторгнення росії в Україну та багато іншого.

 

З детальною програмою заходів, що відбудуться на Вільнюському книжковому ярмарку, можна ознайомитися за посиланням.

 

На відкритті ярмарку виступив президент Литви Ґітанас Науседа.

 

«Сьогодні ми сьогодні як ніколи згуртовані, сьогодні ми не втечемо і ми не хочемо тікати від цієї теми, від кольорів — жовтого і синього. Сьогодні жовтий символізує сонце, яке світить над нашими головами, а блакитний — небо, чисте і вільне. І навіть якщо на ньому є хмари, ми завжди знаємо, що небо буде ясним. Рано чи пізно ми зможемо насолоджуватися ним, чудовим витвором природи. Дехто каже, що книжки, свято книжок не потрібно політизувати, але те, що сьогодні відбувається в Україні, насправді вже не політика, це величезна несправедливість, яка відбувається на очах у всіх нас, і ми, вільний народ Литви, ніколи не будемо байдужі, тому що ми не були байдужі навіть до початку війни, ми не були байдужі в перші дні війни, і ми не будемо бути байдужими», — наголосив він.

 

За словами Науседи, російське вторгнення спричинило злам стереотипів про цю країну, про те, що з нею потрібно дружити. Президент додав, що хотів би побачити переродження Європи у рішучу, сміливу й тверду, таку, якою він би хотів її бачити. Також Науседа зазначив, що роль книжки у цьому контексті дуже важлива, вона може стати як інструментом маніпуляцій і переписування історії, так і нести світло.

 

 

«Я переконаний, що через багато років ми зможемо пишатися тим, ким ми були, які рішення ухвалили, і найголовніше те, що ми відразу стоїмо на правильному боці історії. Я пвірю в прекрасні книжки і прекрасний литовський народ», — підсумував він.

 

Президент Литви також додав, що у 2022 році Вільнюський книжковий ярмарок розпочався 24 лютого, у день повномасштабного російського наступу на Україну.

 

Міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок — найбільший книжковий ярмарок у країнах Балтії, який відбувається з 2000 року і щороку приваблює понад 65 000 відвідувачів.

 

Нагадаємо, на запрошення організаторів Вільнюського книжкового ярмарку міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» створив програму подій, яка представить у Вільнюсі українську літературну та культурну сцену.

 

 

Фото: Вікторія Фещук, Олександр Мимрук

Оригінал статті на Suspilne: Відкрився Вільнюський книжковий ярмарок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 році

Упродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про  це повідом

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"