Відзначили 174-ліття Міхая Емінеску

Відзначили 174-ліття Міхая Емінеску

Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив письменник і перекладач Дмитро Чистяк.

«174-ліття Міхая Емінеску відзначили важливою подією — Ольга Романюк (Публічна бібліотека імені Лесі Українки), м. Київ, професор Навчально-науковий інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка Sergii Luchkanyn (який детально змалював багатолітню рецепцію творчості Майстра в Україні) у співдружності з зарубіжними колегами Centrul Academic Internațional „Mihai Eminescu”Elena Dabija, академіком АН Молдови і почесним членом Румунської академії Міхаєм Чімпоєм, Biblioteca Municipală B. P. Hasdeu і представниками українських і молдовських культурних інституцій.

Радо прилучився до вітань від колег із Національної спілки письменників України, зворушливо згадавши епізоди приязні з незабутнім Другом України Nicolae Dabija під час спільних видавничих проектів. Вірю, що українсько-молдовсько-румунська культурна приязнь, уособлена в постаті Міхая Емінеску, лише міцнішатиме літа за літами, як заповідалося в його провідній поезії. На згадку мав зачитати й вірш »Dintre sure de catarge», мій переклад якого прихильно опублікував у номері 5-6-7-8 за 2023 рік наш 99-літній журнал «Всесвіт» (Dmytro Drozdovskyi):

Сотні щогл ідуть у море

З бережини — штилями,

Скільки їх однак поборе

Вітрилами й хвилями?

Сотні птахів перелітних

В небі мають крилами,

Скільки взнають, чи привітно —

Хвилями й вітрилами?

Хай шукаємо все долю

Й ідеали милі ми,

Та за нами — інші волі,

Вітрилами й хвилями!

Думи берегам — незвичні,

Лиш у співі силами —

Плинуть вільні, плинуть вічні —

Хвилями й вітрилами…

Працюємо далі. Тримаймося Світла», — йдеться у повідомленні.

Пресслужба НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Відзначили 174-ліття Міхая Емінеску

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"