Відвідувачі Книжкового Арсеналу 2021 обрали найкрасивішу книжку. Результати голосування

23 липня Україна дізналася назву найкрасивішої книжки року за версією професійного журі, а тепер організатори “Книжкового Арсеналу” назвали видання, яке найбільше сподобалося відвідувачам фестивалю.
Будь-хто з присутніх міг підійти до спеціального стенда, ознайомитися з усіма книжками, які потрапили до короткого листа конкурсу “Найкращий книжковий дизайн-2021” та віддати свій голос.
Переможцем глядацького голосування стало видання “НАРБУТ. Студії. Спогади. Листи. [Реконструкція знищеного 1933-го року “Нарбутівського Збірника”]”. Видавництво: РОДОВІД.
Дизайн було створено командою Numo Team (Саша Биченко, Олексій Сальников, Аліна Бєлова, Олег Шедловський).

Цю мистецьку монографію задумали ще за життя Георгія Нарбута, проте 1920-го у віці тридцяти чотирьох років він несподівано помер.
Після його посмертних виставок 1922 року в Петербурзі та 1926-го в Києві було створено комітет з підготовки Збірника під орудою Федора Ернста, відомого мистецтвознавця і земляка Георгія Нарбута. Статті замовили найвідомішим дослідникам. Довго готували, але через безгрошів’я 1920-х та драму комуністичної цензури “Нарбутівський Збірник” надрукували лише 1933 року. І одразу в друкарні… знищили весь наклад. Головна причина — на той час були репресовані майже всі автори, а дехто й розстріляний.
Щасливе завершення історії сталося лише 2020 року. З ініціативи д-ра Сергія Білоконя видавництву РОДОВІД вдалося відтворити “Нарбутівський Збірник”, доповнивши його кількома текстами — спогадами друзів і колег, у тому числі Василя Кричевського, Миколи Зерова, автобіографічними уривками, статтями мистецтвознавців середини ХХ століття, листами, а також вступною статтею Сергія Білоконя.

Видання містить понад 300 ілюстрацій на 408-ми сторінках. Серед авторів — Федір Ернст, Стефан Таранушенко, Еріх Голлербах, Володимир Січинський та інші.
Що відомо
- Всього на конкурс “Найкращий книжковий дизайн-2021” було подано 227 книжок. До складу журі цьогоріч увійшли: Ян Венцель (Лейпциг, Німеччина), Йонас Фьоґелі (Цюріх, Швейцарія), Оксана Баршинова, Варвара Перекрест, Кирило Ткачов, Ніна Кудінова, Гліб Капоріков (Україна).
- Церемонія нагородження відбулася на відкритті фестивалю Книжковий Арсенал у Києві, а також транслювалась онлайн.
- Гран-Прі конкурсу отримала творча майстерня “Аґрафка” за книжку “Куди і звідки” від Видавництва Старого Лева. Ця ж книжка Романи Романишин та Андрія Лесіва також перемогла у номінації “Дитяча книга”.
- За правилами конкурсу, книжки-переможці матимуть змогу представляти Україну у світовому конкурсі книжкового дизайну Фонду “Buchkunst” та увійдуть до колекції “Найкрасивіші книги світу”.
Оригінал статті на Читомо: Відвідувачі Книжкового Арсеналу 2021 обрали найкрасивішу книжку. Результати голосування
Блог
Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана ПоповаПішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн
У фінал номінації «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшли 5 книжок, серед них збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американськ
Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціямиЗасновник видавництва Komubook Павло Швед створив інстаграм- і телеграм-блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Давно хотів мати місце
Російська армія завдала удару по центру Сум двома балістичними ракетами. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
У Сумській міській раді зазначили, що ворог атакував циві
Президент України Володимир Зеленський підписав укази, що запроваджують санкції проти низки фізичних та юридичних осіб, причетних до поширення російської пропаганди.
Серед них — медіапл
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.