Відбулася презентація книжки Станіслава Сукненка «До Голлівуду з України»

Відбулася презентація книжки Станіслава Сукненка «До Голлівуду з України»

28 грудня 2021 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація книжки відомого кінознавця, сценариста та режисера Станіслава Сукненка «До Голлівуду з України» (Київ: Саміт-книга, 2020).

Про це повідомляє nlu.org.ua.

Книга присвячена нашим співвітчизникам, які народилися в Україні, та тим, хто виріс у США в родинах з України. Це данина тим, хто змінив не тільки «обличчя» Голлівуду, але й вплинув на американське мистецтво та культуру.

Слова ГОЛЛІВУД та Україна звучать так, як ніби вони належать до двох, дуже віддалених, галактик. Навіть факт того, що вони опинились поруч, виглядає певною мірою, випадковістю, збігом, або простим жартом. І схоже, що річ не в самих словах, а у масштабах асоціацій та рутинних стереотипах, пов’язаних із ними, чи, точніше, із самими цими концепціями. А в тім, за цим стоїть історія давніх відносин та плідної взаємодії.

Відомо, що багато голлівудських зірок мають українське коріння. За кожним ім’ям стоїть неповторна особистість і справді оригінальний талант. Наші земляки відіграли неабияку роль у появі «Оскара» та сприяли створенню найкращих американських фільмів, що стали історією світового кіномистецтва. Багато хто з них має свою зірку на «Алеї слави», «Оскар» чи «Золотий глобус», але найважливішим є те, що всі вони зробили неймовірний внесок, збагативши Голлівуд не тільки своїм талантом, а й привнесли в нього іншу культуру й унікальний менталітет українського світу. Окрім акторів, у книзі йдеться про представників усіх професій, популярних на «фабриці мрій»: продюсерів, режисерів, декораторів, композиторів, майстрів спецефектів.

За одностайною думкою вітчизняних та закордонних фахівців, книга «До Голлівуду з України» відіграє важливу роль у просуванні іміджу України у світі. «Це подарунок любителям та поціновувачам світового кінематографу, який відкриває маловідомі сторінки з його історії», – зауважив у відгуку польський режисер Кшиштоф Зануссі. 

Під час презентації Станіслав Сукненко розповів про зародження ідеї написання книги, про майже 10 років роботи над нею, про надзвичайно цікаві життєві долі героїв оповіді й підготовку наступної книги про наших співвітчизників у європейському кіно. А ще про свою роботу у Великій Британії, про театральні й кінороботи, про режисерську роботу над виставою «Музика кохання» – роман Фредеріка Шопена і Жорж Санд.

Ювілейна монета до 150-річчя Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (2016) на згадку та щирі оплески були виявом особливої вдячності автору за чудовий вечір.

 Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Погонець О. Д.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Відбулася презентація книжки Станіслава Сукненка «До Голлівуду з України»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"