Відбулася презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021

Відбулася презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021

Презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021 Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, яка відбулася в обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, зібрала досить велику аудиторію. Це дійсно було свято і для авторів альманаху, і для читачів.

Альманах створений для підтримки письменників-земляків і видається для бібліотек області. Автори – і знані літератори, і початківці. Для декого вихід цьогорічного номеру був дебютом. У десяти розділах кожний читач знайде саме те, що його цікавить: шанувальники поезії поцінують громадянську та інтимну лірику 14 авторів, більшість із яких є лауреатами літературних конкурсів. Для любителів оповідань знайдуться твори з цікавими сюжетами. Учителі зможуть використовувати твори письменників рідного краю, які вміщені в розділі «Письменники – дітям». Учнів музичних шкіл і студентів музичних коледжів зацікавлять нариси з книги про композиторів Ольги Полевіної, рукопис якої став переможцем «Молодої КороНації» в 2020 році. Для тих, хто бажає опанувати майстерність перекладу, – детальний розбір варіантів перекладу вірша Осипа Мандельштама, виконаний кількома авторами, у статті Оксани Грановської «Обережно – переклад». Вони також можуть самі оцінити якість перекладів віршів відомого на Кіровоградщині поета Валерія Гончаренка, виконаний  Олександром Архангельським (з української), і перекладів із грецької, англійської, латини поетів різних епох, який зробив Назарій Назаров.

Ураховуючи, що в альманасі надруковані твори 27 авторів, захід тривав близько двох годин. Авторів запрошувала до мікрофона голова літоб’єднання Ольга Полевіна. Літераторам було чим поділитися зі слухачами, але час летів швидко. Заступник директора департаменту культури і туризму Людмила Тищенко зауважила, що альманах «Степ», який видається з 1958 року, відкриває нові імена, що згодом стають відомими не тільки в нашому регіоні. Робота літоб’єднання, якому цього року виповнюється 82 роки, – велика справа, це не тільки пам’ять про письменника Віктора Погрібного, який очолював літоб’єднання протягом 48 років. Це дійсно «широкий степ, трави якого підіймаються все вище і вище». Бібліотекарі міста й області розповіли, що альманах читабельний, його охоче беруть відвідувачі. І те, що редакційній раді на місцевому матеріалі вдалося шляхом редагування і суворого відбору творів створити якісне видання, – велике надбання колективу авторів.

 Ольга Полевіна

Джерело: fb.watch.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Відбулася презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"