Відбулася презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021

Відбулася презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021

Презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021 Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, яка відбулася в обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, зібрала досить велику аудиторію. Це дійсно було свято і для авторів альманаху, і для читачів.

Альманах створений для підтримки письменників-земляків і видається для бібліотек області. Автори – і знані літератори, і початківці. Для декого вихід цьогорічного номеру був дебютом. У десяти розділах кожний читач знайде саме те, що його цікавить: шанувальники поезії поцінують громадянську та інтимну лірику 14 авторів, більшість із яких є лауреатами літературних конкурсів. Для любителів оповідань знайдуться твори з цікавими сюжетами. Учителі зможуть використовувати твори письменників рідного краю, які вміщені в розділі «Письменники – дітям». Учнів музичних шкіл і студентів музичних коледжів зацікавлять нариси з книги про композиторів Ольги Полевіної, рукопис якої став переможцем «Молодої КороНації» в 2020 році. Для тих, хто бажає опанувати майстерність перекладу, – детальний розбір варіантів перекладу вірша Осипа Мандельштама, виконаний кількома авторами, у статті Оксани Грановської «Обережно – переклад». Вони також можуть самі оцінити якість перекладів віршів відомого на Кіровоградщині поета Валерія Гончаренка, виконаний  Олександром Архангельським (з української), і перекладів із грецької, англійської, латини поетів різних епох, який зробив Назарій Назаров.

Ураховуючи, що в альманасі надруковані твори 27 авторів, захід тривав близько двох годин. Авторів запрошувала до мікрофона голова літоб’єднання Ольга Полевіна. Літераторам було чим поділитися зі слухачами, але час летів швидко. Заступник директора департаменту культури і туризму Людмила Тищенко зауважила, що альманах «Степ», який видається з 1958 року, відкриває нові імена, що згодом стають відомими не тільки в нашому регіоні. Робота літоб’єднання, якому цього року виповнюється 82 роки, – велика справа, це не тільки пам’ять про письменника Віктора Погрібного, який очолював літоб’єднання протягом 48 років. Це дійсно «широкий степ, трави якого підіймаються все вище і вище». Бібліотекарі міста й області розповіли, що альманах читабельний, його охоче беруть відвідувачі. І те, що редакційній раді на місцевому матеріалі вдалося шляхом редагування і суворого відбору творів створити якісне видання, – велике надбання колективу авторів.

 Ольга Полевіна

Джерело: fb.watch.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Відбулася презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"