Відбулася презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021

Відбулася презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021

Презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021 Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, яка відбулася в обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, зібрала досить велику аудиторію. Це дійсно було свято і для авторів альманаху, і для читачів.

Альманах створений для підтримки письменників-земляків і видається для бібліотек області. Автори – і знані літератори, і початківці. Для декого вихід цьогорічного номеру був дебютом. У десяти розділах кожний читач знайде саме те, що його цікавить: шанувальники поезії поцінують громадянську та інтимну лірику 14 авторів, більшість із яких є лауреатами літературних конкурсів. Для любителів оповідань знайдуться твори з цікавими сюжетами. Учителі зможуть використовувати твори письменників рідного краю, які вміщені в розділі «Письменники – дітям». Учнів музичних шкіл і студентів музичних коледжів зацікавлять нариси з книги про композиторів Ольги Полевіної, рукопис якої став переможцем «Молодої КороНації» в 2020 році. Для тих, хто бажає опанувати майстерність перекладу, – детальний розбір варіантів перекладу вірша Осипа Мандельштама, виконаний кількома авторами, у статті Оксани Грановської «Обережно – переклад». Вони також можуть самі оцінити якість перекладів віршів відомого на Кіровоградщині поета Валерія Гончаренка, виконаний  Олександром Архангельським (з української), і перекладів із грецької, англійської, латини поетів різних епох, який зробив Назарій Назаров.

Ураховуючи, що в альманасі надруковані твори 27 авторів, захід тривав близько двох годин. Авторів запрошувала до мікрофона голова літоб’єднання Ольга Полевіна. Літераторам було чим поділитися зі слухачами, але час летів швидко. Заступник директора департаменту культури і туризму Людмила Тищенко зауважила, що альманах «Степ», який видається з 1958 року, відкриває нові імена, що згодом стають відомими не тільки в нашому регіоні. Робота літоб’єднання, якому цього року виповнюється 82 роки, – велика справа, це не тільки пам’ять про письменника Віктора Погрібного, який очолював літоб’єднання протягом 48 років. Це дійсно «широкий степ, трави якого підіймаються все вище і вище». Бібліотекарі міста й області розповіли, що альманах читабельний, його охоче беруть відвідувачі. І те, що редакційній раді на місцевому матеріалі вдалося шляхом редагування і суворого відбору творів створити якісне видання, – велике надбання колективу авторів.

 Ольга Полевіна

Джерело: fb.watch.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Відбулася презентація альманаху «Степ» №1-2 / 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"