Вчені заявили про виявлення точного місця поховання Святого Миколая

Вчені заявили про виявлення точного місця поховання Святого Миколая

Археологи виявили на півдні Туреччини передбачуване місце поховання Святого Миколая, який, згідно з легендами, приносить подарунки слухняним дітям, а також став прообразом Санта-Клауса, повідомляє Live Science.

Вчені вже знали, що святого поховали у IV столітті нашої ери у церкві турецької провінції Анталія. Але останки Миколая були вкрадені приблизно через 700 років після смерті, тож точне місце поховання залишалося невідомим.

Тепер дослідники звернули увагу на подібність церкви з Храмом Гробу Господнього в Єрусалимі та розміщення фрески із зображенням Христа. На думку вчених, це підказки, які свідчать про те, де може бути поховано тіло Святого Миколая.

Сучасне місто Демре розташоване на південному узбережжі Туреччини. Тут розташовується церква Святого Миколая, побудована в 520 році на місці старої церкви, де святий служив єпископом у IV столітті нашої ери. Тоді це місто було відоме як Мира і стало популярним місцем паломництва віруючих після того, як Святий Миколай помер і був похований тут у 343 році.

Згідно з рукописом 1087 року, «деякі мудреці і прославлені люди з Барі [Італія]… обговорювали разом, як би їм винести з міста Мири… тіло блаженнішого сповідника Христа Миколая». Їхній план полягав у тому, щоб зламати церкву та винести мощі. Група досягла успіху, вивезши більшу частину скелета святого, залишивши в Мирі лише кілька кісток і зламаний саркофаг.

Незважаючи на осквернення, сама церква в Демре збереглася протягом наступних тисячоліть, археологічні розкопки розпочалися тут на початку ХХ століття. Завдяки цьому вченим вдалося знайти фундамент старої церкви. Тепер Осман Еравшар, голова Регіональної ради зі збереження культурної спадщини Анталії, оголосив про виявлення могили Святого Миколая. Висновки про що були зроблені на підставі фрески із зображенням Ісуса.

За його словами, в рамках розкопок вдалося знайти «підлогу, якою ступав Святий Миколай», яка розташовувалась в оригінальній церкві. Ершавар також додав, що це «дуже важливе відкриття, перше з того періоду».

Вченим також удалося знайти початкове місце поховання Миколая. Коли група з Барі викрала останки, вона розкрила кілька саркофагів і змінила їхнє розташування. За словами Ершавара, саркофаг святого був поміщений у «особливе місце» із трьома апсидами та куполом. Тут же було знайдено фреску, на якій був зображений Христос. У лівій руці він тримав Біблію, а правою робив знак благословення.

Підтвердженням гіпотези є і форма самої церкви: над нею зведено недобудований купол, схожий на купол Гробу Господнього. Ймовірно, цей купол був цілеспрямованою спробою пов’язати Святого Миколая з історією розп’яття та воскресіння Христа.

Підготувала: Фаїна Вауліна

zn.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Вчені заявили про виявлення точного місця поховання Святого Миколая

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"