Вчені відновили генеалогічне дерево Леонардо да Вінчі

Вчені відновили генеалогічне дерево Леонардо да Вінчі

У майбутньому дослідники хочуть отримати ДНК художника і вивчити його особистість.

Вчені з Італії знайшли предків і нащадків великого художника і вченого Леонардо да Вінчі по чоловічій лінії, аж до нинішнього, 21 покоління. Надалі дослідники хочуть отримати ДНК художника, а також вивчити його особистість і підтвердити справжність творів, повідомляє «Naked science».

Да Вінчі був позашлюбним сином нотаріуса П’єро і селянки Катерини. Офіційно він ніколи не був одружений, не мав стосунків і дітей. Але у художника було 22 зведених брата, завдяки чому нащадки да Вінчі можуть жити досі.

Тепер же Алессандро Веццозі та Аньезе Сабато представили результати дослідження, яке охопило 700 років. Воно показує спадкоємність прямої чоловічої лінії від батька до сина в родині да Вінчі, починаючи з діда й закінчуючи 14 живими нащадками через 21 покоління.

П’ять гілок сходять до батька Леонардо (п’яте покоління, (1427-1504)) і зведеного брата Доменіко (шосте покоління). Починаючи з 15-го покоління дані збирали вже більш ніж по 225 людях, інформацію брали з історичних документів у державних і приватних архівах, а також із прямих звітів, наданих нащадками, що вижили, які співпрацювали з вченими.

Кілька років тому вченим удалося встановити особи 35 живих родичів Леонардо, зокрема, по жіночій лінії. В основному це було непрямі нащадки. Серед них, наприклад, володар премії «Еммі» Франко Дзеффіреллі, який помер в 2019 році. Сучасні нащадки да Вінчі живуть по всій Італії, найстаршому з них 85 років, а наймолодший народився в 2020 році.

Дослідникам вдалося простежити за Y-хромосомою, яку батьки передають синам: вона залишалася майже незмінною протягом 25 поколінь. У найближчі місяці геном нащадків збираються проаналізувати за допомогою порівняння Y-хромосоми з ДНК предків у давніх і сучасних похованнях. У результаті вчені хочуть реалізувати проєкт із дослідження ДНК самого Леонардо да Вінчі.

Такі дослідження важливі, оскільки на даний момент особистість художника все ще оповита таємницею. Після підтвердження ДНК да Вінчі можна буде дізнатися про походження батьків майстра, чим він харчувався, чи був шульгою, чи страждав від захворювань тощо.

Відновити ДНК художника дуже складно, оскільки на даний момент точне місце його поховання невідоме. Його поховали в церкві Святого Флорентина в 1519 році. За часів революції XVIII століття церкву знесли. У 1863 році письменник і літературний критик Арсен Уссе, який займався інспекцією провінційних музеїв Франції, отримав дозвіл на розкопки цього місця. Він знайшов останки з бронзовим перснем на одному пальці, світлим волоссям і фрагментами каменю з написами, які, як уважається, утворювали слова «Леонардо да Вінчі». На срібному щиті, знайденому поруч із кістками, був зображений безбородий Франциск I — король Франції з 1 січня 1515 року, в роки життя да Вінчі.

У 1874 році тіло перепоховали в каплиці Сен-Юбер, на табличках, що супроводжують поховання, французькою та італійською написано, що це «передбачувані останки» да Вінчі. Пізніше стало відомо, що Уссе зберіг для себе пасмо волосся і перстень. А в 1925 році його правнук продав реліквії американському колекціонерові Гарольду К. Шіглі.

У 1980 роках останки купив інший колекціонер із США. Саме він зв’язався з вченими в 2016 році після того, як вони опублікували перші результати дослідження нащадків да Вінчі.

Джерело: zn.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Вчені відновили генеалогічне дерево Леонардо да Вінчі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка!!! Знижка!!! Подарунки!!!!!

Мої любі,у мене стартувала НОВИНКА!!!!

Мега гаряча!! Емоційна!! Буду дуже вдячна вам за вашу підтримку!!!!

Безневинна для Звіра

– Дівчина тепер моя! – Накриває мене своєю похмурою тінню.

– Прошу … не потрібно …, – намагаюся

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

16 липня у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять семи учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні, мешканців Львівщини, які народилися у червні та липні. Про це повідомля

Блаженний лик

(мініатюра рукопису книги “Відлуння”)

Вже скоро… прочиняються двері минущого і зникає грань цьогосвітньої присутності. Поринаючи у води кришталевих озер, які сповнюють ключі-джерела дивини творення однієї душі

Анонс новинки – “Пограємо?”

Любі читачі,

хочу сказати, що завтра (точніше – вже сьогодні вночі) вийде моя нова книжечка – 

❤️ “Пограємо?” ❤️

Лишу вам трохи інформації, щоб ви змогли вже ознайомитися з нею:

 

 

Анотація:
Він

Новини та Новинка!

Всіх вітаю! Незабаром буде закінчення історії Марі та Дена! Так-так! Не Алекса, бо він показав своє справжнє обличчя! Іноді лиходії не такі, якими ми бачимо відразу!

“Все одно вона вже вважає мене лиходієм.

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"