Вулф і Гемінґвей — які літературні твори стали суспільним надбанням 2023 року

Вулф і Гемінґвей — які літературні твори стали суспільним надбанням 2023 року

З 1 січня 2023 року захищені авторським правом твори, які були створені у 1927 році в Сполучених Штатах Америки стали суспільним надбанням. Про це повідомили на сайті Центру вивчення суспільного надбання.

До літературних творів, що стали суспільним надбанням цьогоріч, увійшли «До маяка» Вірджинії Вулф і останні оповідання про Шерлока Голмса Артура Конан Дойла. Окрім того, суспільним надбанням стали певні музичні та кінематографічні твори, зокрема німецький науково-фантастичний фільм «Метрополіс» і перший трилер Альфреда Гічкока, а також твори Луї Армстронга і Фетса Воллера.

 

Тепер суспільним надбання стали такі літературні твори: 

 

  • Вірджинія Вулф, «До маяка»;
  • Артур Конан Дойл «Архів Шерлока Голмса»;
  • Вілла Кетер, «Смерть приходить до архієпископа»;
  • Каунті Каллен, «Мідне сонце»;
  • збірка А. А. Мілна з ілюстраціями Е. Х. Шепарда «Тепер нас шестеро»;
  • Торнтон Вайлдер, «Міст Сан-Луїс-Рей»;
  • Ернест Гемінґвей, «Чоловіки без жінок та інші оповідання»;
  • Вільям Фолкнер, «Комарі»;
  • Агата Крісті, «Велика четвірка»;
  • Едіт Вортон, «Сутінковий сон»;
  • Герберт Есбері, «Банди Нью-Йорка»;
  • Франклін В. Діксон, «Скарб вежі» (перша книга «Хлопці Харді»);
  • Герман Гессе, «Степовий вовк» (оригінал німецькою мовою);
  • Франц Кафка, «Америка» (оригінал німецькою мовою);
  • Марсель Пруст, «У пошуках утраченого часу» (оригінал французькою мовою).

 

Повний каталог творів опублікований у вільному доступі за посиланням

 

Закони про авторське право у різних країнах відрізняються. До 1998 року в Сполучених Штатах будь-яка робота, яка була створена 75 років тому і більше, ставала суспільним надбанням. Того ж року президент Білл Клінтон підписав Закон «Про продовження терміну дії авторських прав», який продовжив термін його дії на 20 років. 

 

Таким чином, твори 1927 року стали суспільним надбанням у 2023 році натомість 2003 року після того, як вони були захищені авторським правом протягом 95 років.

 

1 січня у США — День суспільного надбання, коли публікують список усіх американських творів культури, дія авторського права щодо яких закінчилася. 

 

Нагадаємо, у 2022 році дія авторського права закінчилася щодо романів Ернеста Гемінґвея та Вільяма Фолкнера, першої книжки Алана Александра Мілна про Вінні-Пуха, а також детективів від Аґати Крісті та Артура Конана Дойла.

 

 

Чільне зображення: web.law.duke.edu

Оригінал статті на Suspilne: Вулф і Гемінґвей — які літературні твори стали суспільним надбанням 2023 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — Оновлено

У підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого

На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графіті

У селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов

Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війни

У Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume

У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українською

У музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає

«Жадан і Собаки» випустять благодійний мерч в пам’ять про юну художницю

Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"