Вулф і Гемінґвей — які літературні твори стали суспільним надбанням 2023 року

Вулф і Гемінґвей — які літературні твори стали суспільним надбанням 2023 року

З 1 січня 2023 року захищені авторським правом твори, які були створені у 1927 році в Сполучених Штатах Америки стали суспільним надбанням. Про це повідомили на сайті Центру вивчення суспільного надбання.

До літературних творів, що стали суспільним надбанням цьогоріч, увійшли «До маяка» Вірджинії Вулф і останні оповідання про Шерлока Голмса Артура Конан Дойла. Окрім того, суспільним надбанням стали певні музичні та кінематографічні твори, зокрема німецький науково-фантастичний фільм «Метрополіс» і перший трилер Альфреда Гічкока, а також твори Луї Армстронга і Фетса Воллера.

 

Тепер суспільним надбання стали такі літературні твори: 

 

 • Вірджинія Вулф, «До маяка»;
 • Артур Конан Дойл «Архів Шерлока Голмса»;
 • Вілла Кетер, «Смерть приходить до архієпископа»;
 • Каунті Каллен, «Мідне сонце»;
 • збірка А. А. Мілна з ілюстраціями Е. Х. Шепарда «Тепер нас шестеро»;
 • Торнтон Вайлдер, «Міст Сан-Луїс-Рей»;
 • Ернест Гемінґвей, «Чоловіки без жінок та інші оповідання»;
 • Вільям Фолкнер, «Комарі»;
 • Агата Крісті, «Велика четвірка»;
 • Едіт Вортон, «Сутінковий сон»;
 • Герберт Есбері, «Банди Нью-Йорка»;
 • Франклін В. Діксон, «Скарб вежі» (перша книга «Хлопці Харді»);
 • Герман Гессе, «Степовий вовк» (оригінал німецькою мовою);
 • Франц Кафка, «Америка» (оригінал німецькою мовою);
 • Марсель Пруст, «У пошуках утраченого часу» (оригінал французькою мовою).

 

Повний каталог творів опублікований у вільному доступі за посиланням

 

Закони про авторське право у різних країнах відрізняються. До 1998 року в Сполучених Штатах будь-яка робота, яка була створена 75 років тому і більше, ставала суспільним надбанням. Того ж року президент Білл Клінтон підписав Закон «Про продовження терміну дії авторських прав», який продовжив термін його дії на 20 років. 

 

Таким чином, твори 1927 року стали суспільним надбанням у 2023 році натомість 2003 року після того, як вони були захищені авторським правом протягом 95 років.

 

1 січня у США — День суспільного надбання, коли публікують список усіх американських творів культури, дія авторського права щодо яких закінчилася. 

 

Нагадаємо, у 2022 році дія авторського права закінчилася щодо романів Ернеста Гемінґвея та Вільяма Фолкнера, першої книжки Алана Александра Мілна про Вінні-Пуха, а також детективів від Аґати Крісті та Артура Конана Дойла.

 

 

Чільне зображення: web.law.duke.edu

Оригінал статті на Suspilne: Вулф і Гемінґвей — які літературні твори стали суспільним надбанням 2023 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

Протягом 11 місяців повномасштабної війни Росія вчинила 477 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації.
 
Протягом січн

Андрій Любка та Євген Лір отримали нагороду від Залужного «За сприяння війську»

Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний нагородив письменників Андрія Любку і Євгена Ліра почесними нагрудними знаками «За сприяння війську». Про це вони повідомили у себе на стор

Виходить нова екранізація новели Генрі Джеймса

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбудеться прем’єра стрічки The Beast In The Jungle, знятої за однойменною новелою американо-британського письменника Генрі Джеймса.
 
Над ст

Росія переслідує щонайменше 15 кримських журналістів

Щонайменше 15 журналістів тимчасово окупованого Криму перебувають за ґратами за справами, сфабрикованими за терористичними статтями або статтями про зберігання зброї чи вибухівки. Про ц

У Польщі жінка обікрала бібліотеку на кілька тисяч злотих

У польському місті Жори одна з відвідувачок публічної бібліотеки вкрала книжок на 2000 злотих (понад 17 000 грн). Про це повідомляє портал Gazeta.pl.
 
До поліції міста Жори надійшло де

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"