Втрачене дитинство

Втрачене дитинство

Втрачене дитинство

Знаю, що останнім часом багато пишу, але не можу по іншому. 

А що ми маємо? З першого класу ми стикнулися з ковідом і майже не ходили до школи, в другому класі це продовжилося… А зараз війна забирає невинні життя, приносить страждання та муки. В наших дітей втрачене дитинство, бо вони ставлять прості та наївні запитання: “Мам, а чому росія на нас напала?”, “Чого вони вбивають, хіба не знають, що так не можна?”, “Мам, Бог покарає їх за все?”…

Коли ми готувалися до першого класу, то він читав дитячу Біблію (Старий Завіт), після кожної прочитаної глави він ставив такі прості та водночас розумні запитання, над якими ми дорослі рідко задумуємося… “Мам, а чому Каїн вбив Авеля?”, “А чому люди стали такими жорстокими, коли стався потоп? Чого їм не вистачало?”. Історія повторюється і знову повторюється… Дитина, яка раніше захоплювалася динозаврами, дикими тваринами, констуркторами, кубиками рубика… Тепер мій син читає про Першу та Другу Світову війну, бо йому цікаво, як було тоді…

З перших днів війни я намагалася фільтрувати інформацію, яку бачила моя дитина, бо не хотіла травмувати психіку… А зараз я кажу йому все, як є, звісно, не показую всі страшні кадри… Але я хочу, щоб його покоління знало та пам’ятало!

Наші діти втікають, сидять в укриттях і не бачать нормального світу… І, на жаль, це в кращому випадку… Моя дворічна донечка, мабуть, найщасливіша зараз, бо не розуміє ще нічого! Але ми не можемо спокійно кудись піти, тільки ненадовго, бо постійно лунають повітряні тривоги…і від цієї напруги та паніки психіка дітей ще більше травмується.

Любі мої, знаю, що у всіх вас діточки…І у всіх так само болить серце! Бережіть їх, любіть, не сваріть. Не зараз, коли й так важко. Цінуйте кожну хвилину, проведену з ними.

 

Слава Україні! Це все закінчиться, обов’язково! Всі будуть покарані! Кого не спіймають, тих дожене кара Божа! Все буде Україна!

Оригінал статті на Букнет: Втрачене дитинство

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"