«Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…

У Празі відкрили вуличну виставку «Втрачене дитинство – історії з України». Там представили 10 історій дітей, які жили в умовах нацистського та радянського режимів. Ці історії представлені не лише у Чехії, а й у Львові. Їх можна побачити на вуличній виставці поблизу музею «Територія Терору».
Сім’ю Олександри Крип’якевич, коли жінка була ще дитиною, виселили до Сибіру. Олександра народилася в сім’ї греко-католицького священика. Він відмовився перейти у православ’я, тому радянська влада його репресувала. Згодом арештували і маму Олександри. Її, брата та сестру під опіку взяла бабуся. Потім родину депортували до Сибіру.

«Зайшов солдат. У шинелі, то я пам’ятаю, і каже: «Старуха, одівай своїх щенят. Машина чекає. І час від часу він вигукував – скарєй, старуха, скарєй», — каже учасниця виставки Олександра Крип’якевич.

Такі історії дітей, які жили в умовах нацистського чи радянського режимів та були депортовані, репресовані, втратили батьків чи народилися в неволі, збирали працівники львівського музею «Територія терору» та чеської громадської організації.
Зараз 10 історій представлені в Празі на вуличній виставці. Вони звучать англійською і чеською мовами.

«Суспільне. Львів». Банер на виставці «Втрачене дитинство» у Львові
«У нас є такі історії, коли родина українців була депортована з Польщі в Україну спочатку. А потім вони вже через певний час звідси, із Західної України, були депортовані за межі України. Ще одна – це біографія кримської татарки Гульнар Калайджи, яка в принципі теж пережила те саме, що й українці в 1944 році, коли був геноцид кримських татар», — каже працівник музею «Територія терору» Юрій Коденко.
Директорка музею «Територія терору» Ольга Гончар пояснює, що виставкою хочуть привернути увагу до України в контексті Другої світової війни.
Катерина Садловська, Ірина Ферин
Фото з архіву музею «Територія терору». «Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі
Джерело: suspilne.media.
Оригінал статті на НСПУ: «Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…
Блог
Українська письменниця та ґік-портал стали переможцями премії «Єврокон»Українська письменниця, сценаристка та кіноредакторка Катерина Пекур та портал UAGeek стали одними з переможців премії Європейської спільноти наукової фантастики «Єврокон». Про це повід
В Одесі відбудеться III фестиваль української культури «Виделкаfest»В Одесі з 25 по 27 липня відбудеться третій фестиваль української культури «Виделкаfest».
Про це повідомив Український ПЕН, передає Укрінформ.
Фестиваль започаткований у 2023 році. Раніше він проходив
Через обстріл рф згоріли обкладинки мальописів українського видавництваВнаслідок ракетного удару російськими військами по Києву вночі з 3 на 4 липня 2025 року, згоріли обкладинки до мальописів українського видавництва UA Comix. Про це повідомляється на фей
Книжка Андрія Любки — у фіналі престижної польської нагородиПольське видання книжки «Війна з тильного боку» українського письменника, перекладача й есеїста Андрія Любки стало фіналістом міжнародної нагороди «Амбасадор нової Європи» 2024 року. Пр
Олександр Алфьоров озвучив 5 пріоритетів трансформації Українського інституту національної памʼятіНовопризначений голова Українського інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи та презентував п’ять ключових напрямів роботи, які визн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.