«Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…

«Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…

У Празі відкрили вуличну виставку «Втрачене дитинство – історії з України». Там представили 10 історій дітей, які жили в умовах нацистського та радянського режимів. Ці історії представлені не лише у Чехії, а й у Львові. Їх можна побачити на вуличній виставці поблизу музею «Територія Терору».

Сім’ю Олександри Крип’якевич, коли жінка була ще дитиною, виселили до Сибіру. Олександра народилася в сім’ї греко-католицького священика. Він відмовився перейти у православ’я, тому радянська влада його репресувала. Згодом арештували і маму Олександри. Її, брата та сестру під опіку взяла бабуся. Потім родину депортували до Сибіру.

"Втрачене дитинство". Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі

«Зайшов солдат. У шинелі, то я пам’ятаю, і каже: «Старуха, одівай своїх щенят. Машина чекає. І час від часу він вигукував – скарєй, старуха, скарєй», — каже учасниця виставки Олександра Крип’якевич.

"Втрачене дитинство". Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі

Такі історії дітей, які жили в умовах нацистського чи радянського режимів та були депортовані, репресовані, втратили батьків чи народилися в неволі, збирали працівники львівського музею «Територія терору» та чеської громадської організації.

Зараз 10 історій представлені в Празі на вуличній виставці. Вони звучать англійською і чеською мовами.

"Втрачене дитинство". Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі

«Суспільне. Львів». Банер на виставці «Втрачене дитинство» у Львові

«У нас є такі історії, коли родина українців була депортована з Польщі в Україну спочатку. А потім вони вже через певний час звідси, із Західної України, були депортовані за межі України. Ще одна – це біографія кримської татарки Гульнар Калайджи, яка в принципі теж пережила те саме, що й українці в 1944 році, коли був геноцид кримських татар», — каже працівник музею «Територія терору» Юрій Коденко.

Директорка музею «Територія терору» Ольга Гончар пояснює, що виставкою хочуть привернути увагу до України в контексті Другої світової війни.

Катерина Садловська, Ірина Ферин

Фото з архіву музею «Територія терору». «Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти років

Колектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле

Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордоном

Роман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч

Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?

У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька

Мінкульт: Через росію пошкоджені 750 бібліотек

З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П

На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник Пушкіну

Міністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"