«Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…

«Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…

У Празі відкрили вуличну виставку «Втрачене дитинство – історії з України». Там представили 10 історій дітей, які жили в умовах нацистського та радянського режимів. Ці історії представлені не лише у Чехії, а й у Львові. Їх можна побачити на вуличній виставці поблизу музею «Територія Терору».

Сім’ю Олександри Крип’якевич, коли жінка була ще дитиною, виселили до Сибіру. Олександра народилася в сім’ї греко-католицького священика. Він відмовився перейти у православ’я, тому радянська влада його репресувала. Згодом арештували і маму Олександри. Її, брата та сестру під опіку взяла бабуся. Потім родину депортували до Сибіру.

"Втрачене дитинство". Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі

«Зайшов солдат. У шинелі, то я пам’ятаю, і каже: «Старуха, одівай своїх щенят. Машина чекає. І час від часу він вигукував – скарєй, старуха, скарєй», — каже учасниця виставки Олександра Крип’якевич.

"Втрачене дитинство". Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі

Такі історії дітей, які жили в умовах нацистського чи радянського режимів та були депортовані, репресовані, втратили батьків чи народилися в неволі, збирали працівники львівського музею «Територія терору» та чеської громадської організації.

Зараз 10 історій представлені в Празі на вуличній виставці. Вони звучать англійською і чеською мовами.

"Втрачене дитинство". Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі

«Суспільне. Львів». Банер на виставці «Втрачене дитинство» у Львові

«У нас є такі історії, коли родина українців була депортована з Польщі в Україну спочатку. А потім вони вже через певний час звідси, із Західної України, були депортовані за межі України. Ще одна – це біографія кримської татарки Гульнар Калайджи, яка в принципі теж пережила те саме, що й українці в 1944 році, коли був геноцид кримських татар», — каже працівник музею «Територія терору» Юрій Коденко.

Директорка музею «Територія терору» Ольга Гончар пояснює, що виставкою хочуть привернути увагу до України в контексті Другої світової війни.

Катерина Садловська, Ірина Ферин

Фото з архіву музею «Територія терору». «Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"