«Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…
У Празі відкрили вуличну виставку «Втрачене дитинство – історії з України». Там представили 10 історій дітей, які жили в умовах нацистського та радянського режимів. Ці історії представлені не лише у Чехії, а й у Львові. Їх можна побачити на вуличній виставці поблизу музею «Територія Терору».
Сім’ю Олександри Крип’якевич, коли жінка була ще дитиною, виселили до Сибіру. Олександра народилася в сім’ї греко-католицького священика. Він відмовився перейти у православ’я, тому радянська влада його репресувала. Згодом арештували і маму Олександри. Її, брата та сестру під опіку взяла бабуся. Потім родину депортували до Сибіру.
«Зайшов солдат. У шинелі, то я пам’ятаю, і каже: «Старуха, одівай своїх щенят. Машина чекає. І час від часу він вигукував – скарєй, старуха, скарєй», — каже учасниця виставки Олександра Крип’якевич.
Такі історії дітей, які жили в умовах нацистського чи радянського режимів та були депортовані, репресовані, втратили батьків чи народилися в неволі, збирали працівники львівського музею «Територія терору» та чеської громадської організації.
Зараз 10 історій представлені в Празі на вуличній виставці. Вони звучать англійською і чеською мовами.
«Суспільне. Львів». Банер на виставці «Втрачене дитинство» у Львові
«У нас є такі історії, коли родина українців була депортована з Польщі в Україну спочатку. А потім вони вже через певний час звідси, із Західної України, були депортовані за межі України. Ще одна – це біографія кримської татарки Гульнар Калайджи, яка в принципі теж пережила те саме, що й українці в 1944 році, коли був геноцид кримських татар», — каже працівник музею «Територія терору» Юрій Коденко.
Директорка музею «Територія терору» Ольга Гончар пояснює, що виставкою хочуть привернути увагу до України в контексті Другої світової війни.
Катерина Садловська, Ірина Ферин
Фото з архіву музею «Територія терору». «Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в Празі
Джерело: suspilne.media.
Оригінал статті на НСПУ: «Втрачене дитинство». Львівські науковці долучилися до створення виставки, яку презентували в…
Блог
Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти роківКолектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле
Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордономРоман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч
Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька
З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П
На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник ПушкінуМіністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.