Всіх врятує світанок

Всіх врятує світанок

Всіх врятує світанок

Колись давно я писала блог з обіцянкою витягнути на світ божий запилений образ романтичного вампіра. 

І як би я не іронізувала над сюжетом таких книг чи самим образом кропивців, та погодьтеся перед харизмою вампірів втриматись важко. І мої пальці таки піднялись над клавіатурою, та посягнули на несвяте немертве.

Погляд мій упав на не такий далекий від нас фолькльор західних словян.

Стрига- персонаж західно-слов’янської та карпатсько-балканської міфологій, спочатку вийшов з римської. Відьми, у деяких народів ще й кровопивці (румунське “strigoi”, наприклад, перекладається як “вампір”). 

На просторах мережі я знайшла чимало інформації, якою поспішаю поділитися:

– Стригоями названо одне з сімейних вампірів у грі Warhammer Fantasy Battle.
– Стригой (Стрига) використовував письменника Анджея Сапковського в циклі романів «Відьмак». Та ж стрига поздніше присутня в одноіменній грі.
– Стрига як вид хижної умовно живої нежиті, згадується Ольгою Громико в циклі романів «Відьма».
– Стригоем називають вампіра у книзі «ШТАММ» (2009) Гільермо дель Торо і Чак Хоган.
– Стригой (Штрига) фігурує в серіалах «Дещо зле» та в серіалі «Надприроднє».
– Існує роман «Академія вампірів» автора Рейчел Мід, який заснований на міфах про стригоїв та морохів.
– У повістях Террі Пратчетта «Carpe Jugulum» згадується вампірша леді Стригуль (Strigoiul).
– За повідомленням каналу National Geographic в 2004 році в Руминії відбувся судевий процес над родичами покійного селянина Петера Тома, якого вважали стригой. За запвненнями рідні, після смерті покійник Петр Тома зявзявся до них у страшних снах, і багато з них хворіли. Тоді родичі викопали покійного і вирізали у нього серце. На перехресті серця було спалене, пепел змішали з горілкою, яку випили хворі. За словами родичів хворі одужали і кошмари минули.

І що найкрутіше – я знайшла однодумцю, яка погодилась разом зімною не тільки вивчити всю цю інформацію. але і створити нову моторошну історію до Геловіну. Отож вже за кілька днів я та талановита Кристина Асецька презентуємо новий твір. Підписуйтесь на наші сторінки, щоб не пропустити цю подію.

Оригінал статті на Букнет: Всіх врятує світанок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Павло Коробчук. Дихання та інші зміни 

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"