Все більше відомих письменників скасовують контракти із росією

Все більше відомих письменників скасовують контракти із росією

Письменники та письменниці з усього світу висловлюють підтримку Україні та скасовують книжкові контракти з росією.

 

Американська письменниця-фантастка, авторка серії «Народ повітря», який можна придбати в Україні, Голлі Блек заявила, що відмовиться від всіх контрактів у росії та жертвуватиме кошти на допомогу українській армії: 

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Holly Black (@blackholly)

 

Американський письменник-фантаст Джон Кровлі, автор роману «Єгипет», виданого в росії, долучився до бойкоту російських видавництв та повідомив, що не поновлюватиме жодних контрактів.

 

 

Американський письменник-фантаст Джеймс Морроу, автор виданих в росії книжок «Єдинорідна дочка», «Біблійні історії для дорослих», приєднався до Ніла Ґеймана, Стівена Кінга та Джона Кровлі, відмовившись від книжкових контрактів у Росії:

 

Літературний агент та менеджер агентства Zeno Джон Берлайн написав Михайлу Назаренку: 

 

«Як і всі розумні люди, я приголомшений і нажаханий незаконним і абсолютно невиправданим вторгненням Росії в Україну і можу запевнити вас, що постійно думаю про важке становище вас і ваших земляків. Я особисто зробив значну пожертву Гуманітарному зверненню Комітету з надзвичайних ситуацій України, і це агентство припинило будь-який бізнес у Росії».

 

Британський письменник, автор книжки «Небо сингулярності», Чарлі Стросс, який вже висловлювавася на підтримку України, виклав у своєму блозі отриманий ним лист від українських культурних діячів із проханням надсилати гроші з продажів книжок у росії в українські благодійні фонди та розривати контакти з російськими видавцями.

 

Посилаючись на той же лист, польський письменник-фантаст Якуб Цвєк, книжки якого  мали публікувати в росії, повідомив, що розриває всі контакти з російськими видавцями та передасть гроші під продажу своєї серії «Брехун» фонду для відбудови України:

 

 

Подружжя польських письменників-фантастів Мая Лідія Коссаковська, авторка виданої в росії книжки «Сівач вітру», та Ярослав Ґжендович, автор серії «Владика крижаного саду», відмовилося від співпраці з рф через «через незаконний, невиправданий та неприпустимий напад Росії на незалежну, демократичну Україну».

 

 

Письменниця Марта Кладзь-Коцот, одна з авторок виданої в Україні збірки «Час жорстоких снів», відмовилася від публікації її літературних, наукових та публіцистичних текстів на російському ринку.

 

 

Так само вчинила і Марта Краєвська, авторка фентезі «Іди та чекай на морози», виданого в росії: 

 

 

Фантаст Аркадій Саульський, автор роману «Червоний лотос», виданого в росії та вихід якого запланований в Україні, зазначив, що продовження циклу в росії не буде, а кошти з уже проданих примірників він передасть на допомогу біженцям та постраждалим в Україні: «Просто те, що російська компанія буде платити гроші українським сім’ям, мені здається дуже смішним:)».

 

 

Крім того, польське видавництво Powergraph  також відмовилося від усіх контрактів з росією: 

 

 

Британський письменник Стівен Фрай, книжка якого «Міф» видана в росії, висловив підтримку українцям, але написав також, що співчуває «моїм російським друзям і послідовникам, яким заборонено протестувати та висловлювати сором і обурення з приводу жахів, які вчинив їхній божевільний і жорстокий лідер».

 

 

Нагадаємо, письменники з усього світу, серед яких  Елісон Кіллінг, Ніл Гейман, Бернардин Еваристо закликали жертвувати кошти для українських біженців. Також всесвітньо відомі автори та авторки скасовують книжкові контракти в рф.

Оригінал статті на Suspilne: Все більше відомих письменників скасовують контракти із росією

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська.

Наразі книжки переб

Старт публікації нових буднів Маріки

Мої вітання. Гарного вам часу доби. Приємних емоцій. Мирного неба! 

Стартувала публікація третьої книги городніх буднів МаріКи. 

Запрошую до прочитання “Пригоди на городі, або заготовити їжу. Липень 2022” 

Публікація

Василь Клічак: «Хай не стогнуть від бомб поля…»

* * * Він сох на сіні. Пам’ятаєш той запах давніх юних літ? Тепер його ти обриваєш, цей липовий духмяний цвіт. Бджола летить над головою. Так тихо. П’янко тій бджолі. І враження, що із тобою найзатишн

Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Маркія Прохасько — сучасний український  молодий письменник і журналіст, син відомого українського письменника Тараса Прохаська. Народився Маркіян в Іван-Франківську, проте в дитинстві переїхав до Львов

Нова книга, та деякі запитання)

Вітаю вас дорогі друзі) нова книга яка називається “Світло старого маяка” вже на сайті, попереду процес написання) буду радий вашим коментарям та підтримці, щоб  надихатись на нові ідеї і втілювати їх для вас)

Хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"