Володимир Горлей видав нову книжку «ВиднОколо подільського жайвора»: поезія Петра Перебийноса

Володимир Горлей видав нову книжку «ВиднОколо подільського жайвора»: поезія Петра Перебийноса

«Кажуть, що він міг бути прообразом Маленького Принца з казки Екзюпері, бо дитинно-романтичний, совісний – «людина без шкіри». Кажуть, що він досі ловить свою жар-птицю. Що він, на думку критика Леоніда Пастушенка, – поет сольного жанру», – саме так говорять про лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, славного поета Жмеринського району Петра Перебийноса на сторінках книжки «ВиднОколо подільського жайвора».

Про це повідомляє zhmerynka.city.

Нову книжку із серії «Літературне краєзнавство» випустив у світ наш земляк, член Національної спілки письменників України Володимир Горлей.

У передмові до книжки Петро Перебийніс висловлює вдячність землякам, друзям-меценатам, відомим державним та громадським діячам Вінниці, Жмеринки і Шаргорода, а також «невгамовному лицарю Володимиру Горлею»: «Його відданість культурі свого краю просто вражає. Його вінок літературознавчих видань не відцвітає. І взагалі скажу одверто: я не знаю іншого письменника, який так відчайдушно і самозречено радів би кожній творчій удачі навіть незнайомого колеги, як Горлей. Отакі ж бо ви у мене, побратими!..».

Петро Перебийніс – український поет, журналіст, громадський діяч, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Народився 6 червня 1937, в с. Слобода-Шаргородська Шаргородського району Вінницької області.

Петро Перебийніс
Петро Перебийніс

Батько Мусій Феодосійович (1912-1954) і мати Анастасія Левківна (1916-1997) — колгоспники. Дружина Валентина Дмитрівна (1941) – геолог, старший інженер Інституту геологічних наук НАН України. Дочка Людмила (1961) – журналіст, член Національної спілки журналістів України. Син Євген (1968) – дипломат, наразі Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чехії.

До книжки ввійшли нові та публіковані раніше поезії, а також актуальні інтерв’ю, рецензії, статті, рідкісні фотознімки із сімейного альбому, надані дружиною поета Валентиною Дмитрівною, донькою Людмилою та сином Євгеном.

Познайомитися з виданням можна у фондах обласних та місцевих бібліотек. Книга буде цікавою та корисною освітянам, краєзнавцям, бібліотечним працівникам, учнівській та студентській молоді, численним шанувальникам творчості відомого краянина.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Володимир Горлей видав нову книжку «ВиднОколо подільського жайвора»: поезія Петра Перебийноса

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Експерти озвучили 23 істотні проблеми українського книговидання

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, експерти озвучили 23 проблеми сектор

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"