Викладач Каразінського університету у Харкові читає лекції для студентів із погреба

Викладач Каразінського університету у Харкові читає лекції для студентів із погреба

Замість аудиторії та дошки — погріб будинку, облаштований власноруч. Саме так свої лекції з літератури викладач Харківського національного університету імені Каразіна Михайло Сподарець проводить уже другий тиждень.

У погребі почувається безпечніше, сирени не відволікають від лекцій, розповідає викладач.

«Коли пролітав літак, у мене тут неподалік бомбили завод Шевченка, танкове училище, на Холодну гору прилітало. Повітряної тривоги не було, а літак було чути, то я одразу сюди застрибував. Зрозумів, що так безпечніше», — згадує Сподарець.

У погребі науковця є все необхідне: вода, ковдра, теплі речі, а також домкрат.

«Є небезпека в цьому підвалі, що його може завалити. Принаймні, бетонну плиту на ньому я сам заливав, сусід допомагав мені. Я спустив вниз автомобільний домкрат, є залізні балки, принаймні можна буде підняти ляду вгору», — каже викладач.

Навчання в Каразінському університеті відновили минулого тижня, студенти навчаються дистанційно.

«Шукаємо нові форми роботи. Частина викладачів, які живуть на Олексіївці, в метро фактично живуть. Частина — хто де. От у мене є можливість, я спокійно виходжу на лекції», — каже Михайло Сподарець.

Від звичного для себе костюма та краватки на час викладання у погребі відмовився.

«Я викладаю постмодерну літературу, і я подумав, що якщо постмодерна література, то і викладач має виглядати постмодерно», — говорить Сподарець.

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Викладач Каразінського університету у Харкові читає лекції для студентів із погреба

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія Читомо 2024 року оголосила короткий список

13 січня Премія Читомо, яка має на меті підсвічувати діяльність тих, хто змінює книговидання України і робить українську літературу дедалі видимішою у світі, оголосила короткі списки.

У 2024 через рф загинули 24 українські медійники

У 2024 році в Україні зафіксували 268 порушень свободи слова, з яких 155 злочинів скоїла росія. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) у своєму дослідженні «Барометр свобод

Андрій Курков став лавреатом французької премії Prix Transfuge

Книжка «Наша щоденна війна» українського письменника та журналіста Андрія Куркова отримала французьку премію Transfuge у номінації за найкращу європейську книжку. Про це він повідомив н

Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження книжки «Маленький козак»

Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження дитячої книжки «Маленький козак» Валерії Кисельової-Саврасової, через яке зіштовхнулося з критикою. Про це видавництво повідомило на своїй

У Рівному вшанують пам’ять загиблого на війні актора, який зіграв у…

У Рівному в обласному драмтеатрі вшанують пам’ять загиблого на війні 22 січня 2024 року актора Володимира Федінчука, зігравши «Енеїду», — це одна зі знакових для нього вистав, у ній він виконував головну

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"