Вийшов новий роман Салмана Рушді Victory City

Вийшов новий роман Салмана Рушді Victory City

У світ вийшов новий роман всесвітньо відомого письменника Салмана Рушді Victory City («Місто перемоги»). Книжка з’явилася у продажу на сервісі Amazon.

 

Роман стилізований під текст середньовічного санскритського епосу. Події книжки відбуваються у XIV сторіччі в Індії.

 

Дев’ятирічну Пампу відвідує богиня, щоб наділити її надзвичайною силою. Героїня заснує дивовижне місто й державу, які захищатиме могутня армія. Пампа створить світ, де чоловіки та жінки рівні у правах, де дозволено сповідувати будь-яку релігію. Та чи зможе цей ідеал існувати без перешкод з боку інших людей?.. Центральними темами роману стали міфотворчість, сила мови та єдина віра, що підриває свободу.

Основою роману Салман Рушді зробив реальні історичні події, що відбувались у місті Віджаянагара, столиці однойменної індуїстської імперії, територія якої охоплювала весь південь півострова Індостан.

 

Письменник передав рукопис Victory City видавництву Random House наприкінці 2021 року. Влітку 2022-го Random House уклало угоду з автором щодо видання твору.

 

Через наслідки нападу, що відбувся під час виступу Салмана Рушді в Інституті атокуа у США влітку 2022 року, письменник відмовився проводити промотур нової книжки.

 

Літературний онлайн-журнал Kirkus Reviews назвав Victory City «грандіозною пригодою, історією з багатьма лініями від визнаного майстра сучасних легенд».

 

Салман Рушді – британо-американський письменник індійського походження. Лауреат Букерівської премії, яка двічі називала роман Рушді «Опівнічні діти» найкращим твором з усіх, що колись були нею відзначені. Член Королівського літературного товариства Великої Британії, посвячений у лицарі Єлизаветою II. З 2000 року мешкає у США. Обіймав посаду президента Американського ПЕН-клубу. Почесний іноземний член Американської академії мистецтва та літератури. Є консультантом Secular Coalition for America – незалежної правозахисної групи, що захищає інтереси атеїстів, гуманістів, агностиків та інших американців, які не є теїстами.

 

Переклади романів Рушді українською виходили у «Видавництві Жупанського», «Видавництві Старого Лева», видавництві «Юніверс».

 

Нагадаємо, Салман Рушді втратив зір на одному оці після замаху

 

Оригінал статті на Suspilne: Вийшов новий роман Салмана Рушді Victory City

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"