Визначили переможців конкурсу BookForum Best Book Award

Визначили переможців конкурсу BookForum Best Book Award

Оголосили цьогорічних переможців конкурсу BookForum Best Book Award. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції церемонії нагородження.

Цього року за відзнаку змагалось понад 450 книжок від 106 видавництв. І за недавньою традицією книжки оцінювали журі у чотирьох містах — Львові (голова Василь Кметь), Києві (голова Ярина Цимбал), Харкові (голова Ростислав Мельников) й Одесі (голова Галина Дольник). Переможці:

 

Гран-прі — Євген Пшеничний «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог», видавництво «Коло» за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне втілення.

 

Класична українська літератураЛеонід Чернов «Чудаки прикрашають світ», видавництво «Темпора» за перетворення наших двадцятих на літературний бренд і повернення наших двадцятих.

 

Сучасна українська література Галина Крук «Хто завгодно, тільки не я», видавництво «Vivat» за гармонію витонченого стилю, чуттєвість образів і авторське осмислення дійсності.

 

Іноземна література в українському перекладі — переклад Віталія Кривоноса епосу «Старша Едда»,  Видавництво Жупанського за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.

 

Non-fiction — Олександр Савчук «Я — мене — мені…(і довкруги). Спогади» за якісно доповнене нове видання мемуарів видатного інтелектуала Юрія Шевельова.

 

Література для дітей від 0 до 6 — Олеся Мамчич «Овва як бува! Абетка з історії України» видавництва «Портал» за книжку-маячок, на яку орієнтуватимуться.

 

Література для дітей від 7 до 12 — Ліна Максимчук «Козаки правлять країною», видавництво «Discururs» за успішний відхід від шаблонів та оригінальне подання історичного матеріалу.

 

Література для підлітків і Young Adult — Наталка Малетич «Леся. Мандрівний клубочок» видавництва «Портал» за сміливу інтерпретацію образу Лесі Українки.

 

Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці — Денис Казанський і Марина Воротинцева «Як Україна втрачала Донбас», видавництво «Чорна гора» за болючий і дієвий посібник для майбутніх поколінь.

 

Візуальна книга — Пйтор Лукашевич (перекладач Андрій Пояров) «Об’єднання Митців artes (1929-1935) [та інші історії львівського модернізму]», Центр міської історії Центрально-Східної за фундаментальне осмислення мистецтва феномену львівського модернізму.

 

Комікси та графічні романи — переможця номінації не визначили через малу кількість поданих книжок.

 

Наукова література — Наталія Тихолоз «Петро Франко: Формула долі. Життєпис на тлі доби» львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка за розкриття багаторівневої складної долі Петра Франка.

 

Нагорода фокусної теми фестивалю — Андрій Бондар «Ласощі для Медора», Видавництво Старого Лева за дар виявити не так оголені нерви, як найістотніші явні нурти нашої сучасності

 

Спеціальні відзнаки премії «BookForum Best Book Award-2020»

 

Відзнака Української бібліотечної асоціації  − Галина Глодзь «Бустрофедон та інші. Коротка історія читання», видавництва «Портал».

 

Спеціальна відзнака Малого журі (Львів) — Лев-Осип Гец, Богдан-Володимир Крижанівський «Антольоґія стрілецької творчості» видавничої компанії «ЮЕКС» за відкриття маловідомої сторінки культурного феномену Україснкього Січового Стрілетцтва.

 

Спеціальна відзнака Малого журі (Харків) — Олег Яцина, Габріель Михайлов «Перша харківська фортеця» видавництва «Дім реклами» за глибоке історичне дослідження та реконструкцію найстарішої споруди Харкова.

 

Спеціальна відзнака Малого журі (Одеса) — Павло Віктор «Фізика. Молекулярна будова речовини», видавництво «BookChef» за удоступнення фундаментальної науки для школярів та студентів.

 

Спеціальна відзнака Малого журі (Київ)  — Наталя Старченко «Українські світи Речі Посполитої історії», видавництво «Laurus» за віртуозне поєднання історії та захопливого викладу.

 

Спеціальні відзнаки отримають:

 

  • Антон Санченко «Круз і Лис. Напередодні», видавництво «Комора»;
  • Кирило Булаховський Максим Гаврилюк «Pозповіді про тварин і їх назви», видавництво «Література та мистецтво»;
  • Дарина Морозова за монографію «Покажи мені Людину», видавництво «Дух і Літера»;
  • авторський колектив НАНу за працю «Церковне мистецтво України», видавництво «Фоліо»
  • Крістофер Александер (перекладач Микола Климчук) «Як будувати на віки: архітектура поза часом», видавництво «Osnovy publishing»;
  • колектив видавництва «Віхола»;
  • дипломат Олександр Щербан за книжки «Щеплення від мороку» (видавництво «Дух і Літера»), «Ukraine проти darkness».

 

Персональні відзнаки премії «BookForum Best Book Award-2020»

 

Персональна відзнака голови Великого журі Богдана Тихолоза — Роман Яців «Мала хронологія мистецьких подій і пам’ятних дат ХХ століття: Україна − Світ», видавництво «Апріорі» за масштабний авторський літопис історії мистецтва ХХ століття.

 

Персональна відзнака директорки ГО «Форум видавців» Катерини Шевченко — Сергій Осока «Три лини для Марії» Видавництва Старого Лева за великі історії маленьких людей.

 

Спеціальна відзнака Голови Львівської обласної ради Ірини Гримак — Андрій Сова за монорафію «Іван Боберський суспільно-культурна, військово-політична та освітньо-виховна діяльність» та збірник «Українська тіловиховна традиція».

 

Також читайте про переможців 2020-го та 2019 років.

 

Оригінал статті на Suspilne: Визначили переможців конкурсу BookForum Best Book Award

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"