Визначено лауреатів Премії імені Лесі Українки за 2021 рік

Визначено лауреатів Премії імені Лесі Українки за 2021 рік

Комітет з присудження Премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва на своєму засіданні, що відбулося 29 грудня, визначив лауреатів 2021 року. Відповідні документи будуть направлені Міністерству культури та інформаційної політики України для внесення до Уряду проекту постанови про присудження премії.
 
Засідання комітету відбулося в Держкомтелерадіо, частина членів комітету мала можливість приєднатися до обговорення в режимі онлайн. Вів засідання Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Він зазначив, що цього року було висунуто багато робіт на здобуття премії — престижної державної відзнаки для письменників і митців, які створюють свої твори для найвимогливішої аудиторії.

Після обговорення робіт шляхом таємного голосування у кожній із чотирьох номінацій було обрано переможців творчого конкурсу на здобуття премії.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» з 54 висунутих творів перемогла книга Лариси Ніцой  «Незламні мураші», яку видав ФОП Мельник М.Ю. Це українська патріотична казка для родинного читання. У ній ідеться про працьовитих мурашок, мирне життя яких порушили сусіди, здійснивши підлий напад.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» з 16 висунутих робіт перемогу здобула серія казок «Киці-мандрівниці» у художньому оформленні Дмитра Печенкіна (ПП «Рідна мова»). Члени комітету відзначили виразні образи казкових персонажів, а також ілюстрації подорожей різними країнами, які вчать маленьких читачів сприймати такий різний світ та інші народи.

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» серед шести висунутих робіт кращою визнано виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша «Легенда про Дракона» (автор Сергій Новачук, режисер–постановник Ірина Корольова). Фентезі-мюзикл для дітей і дорослих «Легенда про Дракона» — це сучасна казка з історичними та фантастичними персонажами, пригодницьким сюжетом і вражаючим оформленням, вирішеним у З-D форматі.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» з п’яти висунутих творів більшістю голосів члени комітету визнали переможцем повнометражний ігровий фільм «Стоп-Земля», знятий ТОВ «Ессе продакшн хаус». Автор сценарію та режисер – Катерина Горностай. Фільм «Стоп-Земля» – драма дорослішання, розповідь про перший чуттєвий досвід підлітків. Це історія 16-річної дівчини Маші та її друзів у найтривожніші для них моменти юного життя – їхнього дорослішання. У фільмі знялися непрофесійні актори – звичайні школярі з Києва і Київської області. Кінострічка вже встигла 2021 року отримати низку професійних відзнак, зокрема, три нагороди 12-го Одеського міжнародного фестивалю та «Кришталевого ведмедя» юнацького журі програми Berlinale Generation   14plus 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Нагадаємо, Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Організаційне забезпечення роботи Комітету з присудження Премії імені Лесі Українки здійснює Держкомтелерадіо.

Джерело: comin.kmu.gov.ua.
 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Визначено лауреатів Премії імені Лесі Українки за 2021 рік

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"