Видавці просять Мінкульт посприяти закупівлі книжок для бібліотек ЄС

Видавці просять Мінкульт посприяти закупівлі книжок для бібліотек ЄС

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулася до міністра культури Олександра Ткаченка з проханням посприяти закупівлі у бібліотеки ЄС книжок вітчизняних видавництв для українців за кордоном. Лист оприлюднили на сайті асоціації.

 

Зокрема, у заяві йдеться про те, що з початком війни діяльність українських видавництв та основної маси книготорговельних мереж була заблокована. А значна частина українців опинилася в евакуації в країнах ЄС і не має доступу до вітчизняної літератури.

 

«У цій ситуації нам здається доцільним звернення Міністерства культури та інформаційної політики України до споріднених міністерств країн ЄС із проханням вишукати кошти для закупівлі для наших співгромадян, що перебувають за кордоном, літератури вітчизняних видавництв із подальшим переданням її бібліотекам та забезпеченням доступу до неї українців», — повідомляється у листі.

 

При цьому наголошується, що за організацію збору книжок та їхньої доставки через кордон відповідатиме сама Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів.

 

В організації зазначили, що реалізація такої пропозиції забезпечить українцям за кордоном доступ до вітчизняної літератури, а самим видавництвам надасть певну матеріальну підтримку. А також стане джерелом додаткової інформації про Україну, її історію, культуру та освіту.

 

Нагадаємо, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулася до Міжнародної асоціації видавців з проханням підтримати найсуворіші санкції проти Росії.

 

Варто зазначити, що раніше українські видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Наш Формат», «КСД», «Ранок», Видавництво Старого Лева та «Смолоскип» перерахували кошти на потреби армії.

Оригінал статті на Suspilne: Видавці просять Мінкульт посприяти закупівлі книжок для бібліотек ЄС

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"