Видавці назвали кроки для подолання кризи у книговидавничій галузі України

Видавці назвали кроки для подолання кризи у книговидавничій галузі України

Члени Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів назвали десять кроків для подолання кризи у книжковій галузі України. Про це стало відомо з онлайн-трансляції прес-конференції «Що ще треба зробити для знищення освіти, культури та книговидання в Україні».

Генеральний директор видавництва «Ранок», член Правління Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів та представник України у Європейській Асоціації освітніх видавництв Віктор Круглов наголосив, що ситуація у галузі кризова через вплив пандемії та інші фактори. Він оголосив такі кроки для її подолання:

 

1. Надання пріоритету бюджетного фінансування на видання Міністерством освіти і науки підручників та посібників.
2. Забезпечення додаткового бюджетного фінансування видання підручників і посібників для учнів 8-х і 9-х класів у 2022 році в сумі 700 мільйонів гривень.
3. Затвердження у відповідних органах державної влади та реалізація Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки.
4. Ухвалення народними депутатами законопроєктів № 5238, 5239, 6287 щодо пільгового оподаткування суб’єктів книговидання та надання відшкодування книготоргівельним підприємствам на часткове покриття вартості оренди торговельних площ.

5. Надання книгарням дотацій з державного та місцевого бюджетів на покриття вартості оренди торговельних площ.
6. Створення умов для кредитування видавців під низький відсоток.
7. Систематична закупівля книжок для бібліотек у обсягах, що дозволяють щорічне оновлення бібліотечних фондів відповідно до рекомендацій Міжнародної бібліотечної асоціації.

8. Запровадження бюджетних сертифікатів на придбання книжок учнями шкіл, студентами, вчителями і викладачами.
9. Пряма фінансова інституційна допомога видавництвам, авторам і книгарням у кризовий період.

 

Директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький також додав до цих пропозицій боротьбу з піратством та контрафактом. Для цього він запропонував, серед іншого, запозичити норми європейського законодавства.

 

Як відомо, у жовтні Асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів закликала президента України підтримати галузь. Минулого тижня директорка Українського інституту книги Олександра Коваль запропонувала вісім кроків для перезавантаження бібліотек.

Оригінал статті на Suspilne: Видавці назвали кроки для подолання кризи у книговидавничій галузі України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"