Видавці закликають Зеленського таки підписати закон про заборону імпорту книжок з рф
Українські видавці закликають президента України Володимира Зеленського підписати закон № 2309-IX, що забороняє імпорт видавничої продукції з росії та білорусі, продаж книжок авторів-громадян рф та передбачає, що в Україні книжки видаватимуться мовою оригіналу або в перекладі українською чи мовами корінних народів. Про це ідеться в їхньому спільному зверненні.
Видавці наголошують на тому, що з моменту ухвалення закону Верховною Радою минув місяць, а відповідно до частини третьої статті 94 Конституції України не підписаний упродовж 15 днів закон «вважається схваленим Президентом України й має бути підписаний та офіційно оприлюднений».
«Ухвалений Закон дозволяє не лише перекрити ввезення видавничої продукції з росії і білорусі, а й припинити поширення вже ввезених із росії книжок, створити надійний заслін на шляху пропагандистської антиукраїнської літератури з будь-якої держави, а також видання і поширення творів громадян держави-агресора. При цьому останнє стосується саме громадян російської федерації, а не давніших творів російської літератури», — наголосили підписанти звернення.
Вони додали, що всупереч твердженням російської пропаганди, цей закон не обмежує видання і розповсюдження в Україні книжок з оригінальними творами російською чи будь-якою іншою мовою.
Закон передбачає, що перекладну літературу видаватимуть і розповсюджуватимуть саме українською мовою, або ж будь-якою з мов ЄС чи корінних народів України. «Ця норма ухваленого Закону надзвичайно важлива для нейтралізації спроб Росії захопити український книжковий ринок зсередини, заповнивши його через свої проксі-видавництва російськими перекладами зарубіжної літератури», — зазначили видавці.
Підписанти звернення:
- Олександр Красовицький, головний редактор видавництва «Фоліо»;
- Антон Мартинов, директор видавництва «Лабораторія»;
- Юлія Шаволіна, виконавчий директор мережі «Книгарня “Є”»;
- Іван Малкович, директор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га»;
- Юлія Орлова, генеральна директорка видавництва «Віват»;
- Мар‘яна Савка, співзасновниця і головна редакторка Видавництва Старого Лева;
- Іван Богдан, генеральний директор Yakaboo.ua.
Як повідомлялося, діячі культури, письменники та видавці раніше вже закликали Володимира Зеленського підписати законопроєкти, які регулюють ввезення книжок з росії, друк російських авторів й переклади літератури.
Верховна Рада України проголосувала за заборону російської видавничої продукції, а також імпорт та розповсюдження книжок з рф, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі 19 червня.
Чільне фото: pixabay.com
Оригінал статті на Suspilne: Видавці закликають Зеленського таки підписати закон про заборону імпорту книжок з рф
Блог
До Бердичева приїздить славетний письменник Мирослав ДочинецьОдин із найпопулярніших сучасних письменників України Мирослав Дочинець планує завітати до Бердичева. Вже найближчого понеділка, 16 вересня, гостинні стіни публічної бібліотеки та молодіжного простору «
У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогорічУ 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн. Проєкт закону про державний бюджет України оприлюднили на сайті
Пішов з життя фолькльорист і мистецтвознавець Микола МушинкаПішов із життя один із найвідоміших дослідників українського фольклору Микола Мушинка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці медіа «Локальна історія».
Праці науковця присвячені дослідже
У Вінниці планують запустити програму підтримки книговидання про місто та його видатних особистостей. Про це Читомо повідомили у департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької місь
У Британії видадуть книжку про українське мистецтво і антиколоніалізмУ листопаді 2024 року видавництво Routledge планує випустити книжку «Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом». Про це повідомила редакторка вид
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.