Видавці закликають Зеленського таки підписати закон про заборону імпорту книжок з рф

Видавці закликають Зеленського таки підписати закон про заборону імпорту книжок з рф

Українські видавці закликають президента України Володимира Зеленського підписати закон № 2309-IX, що забороняє імпорт видавничої продукції з росії та білорусі, продаж книжок авторів-громадян рф та передбачає, що в Україні книжки видаватимуться мовою оригіналу або в перекладі українською чи мовами корінних народів. Про це ідеться в їхньому спільному зверненні.

 

Видавці наголошують на тому, що з моменту ухвалення закону Верховною Радою минув місяць, а відповідно до частини третьої статті 94 Конституції України не підписаний упродовж 15 днів закон «вважається схваленим Президентом України й має бути підписаний та офіційно оприлюднений».

 

«Ухвалений Закон дозволяє не лише перекрити ввезення видавничої продукції з росії і білорусі, а й припинити поширення вже ввезених із росії книжок, створити надійний заслін на шляху пропагандистської антиукраїнської літератури з будь-якої держави, а також видання і поширення творів громадян держави-агресора. При цьому останнє стосується саме громадян російської федерації, а не давніших творів російської літератури», — наголосили підписанти звернення.

 

Вони додали, що всупереч твердженням російської пропаганди, цей закон не обмежує видання і розповсюдження в Україні книжок з оригінальними творами російською чи будь-якою іншою мовою.

 

Закон передбачає, що перекладну літературу видаватимуть і розповсюджуватимуть саме українською мовою, або ж будь-якою з мов ЄС чи корінних народів України. «Ця норма ухваленого Закону надзвичайно важлива для нейтралізації спроб Росії захопити український книжковий ринок зсередини, заповнивши його через свої проксі-видавництва російськими перекладами зарубіжної літератури», — зазначили видавці.

 

Підписанти звернення:

 

  • Олександр Красовицький, головний редактор видавництва «Фоліо»;

 

  • Антон Мартинов, директор видавництва «Лабораторія»;

 

  • Юлія Шаволіна, виконавчий директор мережі  «Книгарня “Є”»;

 

  • Іван Малкович, директор видавництва  «А-ба-ба-га-ла-ма-га»;

 

  • Юлія Орлова, генеральна директорка видавництва  «Віват»;

 

  • Мар‘яна Савка, співзасновниця і головна редакторка Видавництва Старого Лева;

 

  • Іван Богдан, генеральний директор Yakaboo.ua.

 

Як повідомлялося, діячі культури, письменники та видавці раніше вже закликали Володимира Зеленського підписати законопроєкти, які регулюють ввезення книжок з росії, друк російських авторів й переклади літератури.

 

Верховна Рада України проголосувала за заборону російської видавничої продукції, а також імпорт  та розповсюдження книжок з рф, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі 19 червня.

 

Чільне фото: pixabay.com

Оригінал статті на Suspilne: Видавці закликають Зеленського таки підписати закон про заборону імпорту книжок з рф

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Долучився до “Фонду Фантастики”

Треба зауважити, що мої оповідання у жанрах “наукова фантастика” та “фентезі” тепер належить до Фонду Фантастики, позначка якого на обкладинці книги є певним знаком якості (як мінімум гарантує добре оформлену

Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Міністерство освіти та науки оновило шкільну програму у відповідь на виклики, що виникли після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляє пресслужба Міносвіти, із програми пре

Невеличкий гостинчик)

Доброго часу доби! 

Що краще, поставити суперницю на місце чи продовжувати робити вигляд, що нічого не відбувається? 

Сьогодні оновила книгу “Стриптизерша для ректора” і зовсім скоро ми дізнаємось,

Купка банальностей

Слава Україні!

Почну не з банального, хоча сам допис буде пройнятий ним.

Мушу поділитися ушкваром від моєї бабці. Учора, коли зайшла мова про дітей, зятів та навчання, вона сказонула таке, що я уже другий день регочу: «Я

Нова обкладинка

Додала нову обкладинку на “Відьмину службу підтримки”. Казали, що надписи погано читались, та й так, думаю, що можна поекспериментувати трохи. Як вам? 

 

Стара.

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"