Видавництво «Фабула» розповіло, нащо хоче видати книжку Крістофера Міллера

Видавництво «Фабула» розповіло, нащо хоче видати книжку Крістофера Міллера

Видавництво «Фабула» планує видати книжку американського журналіста Крістофера Міллера про Україну «До нас прийшла війна: життя та смерть в Україні»  (The War Came to Us: Life and Death in Ukraine). Про це воно повідомило на своїй фейсбук-сторінці.

«Коли я хочу знати, що відбувається в Україні, я передусім звертаюся до репортажів Кріса Міллера. Незалежно від того, ідеться про останню інформацію з передової лінії війни Росії проти України, глибокий аналіз політичних маневрів у Києві чи розуміння, що думає про поточні події середньостати­стичний українець, Міллер завжди в курсі. Тепер у своїй захопливій книжці “До нас прийшла війна” цей видатний експерт із регіону висвітлює нам останні 12 років, розповідаючи про історію, культуру та контекст, аби допомогти зрозуміти, де перебуває Україна», — цитують в анотації слова Марі Йованович, колишньої посолки США в Україні.

 

 

У відповідь на нагадування читачів про те, що Крістофер Міллер називав Азов «полком з неонацистськими поглядами» видавництво заявило, що «Крістофер … оприлюднює докази воєнних злочинів росії, показує світу реалії війни, публікує ексклюзивні матеріали про політику США щодо України. Він є журналістом, який виявив точне місце, звідки була запущена російська ракета “Бук”, яка збила рейс MH17 Малайзійських авіаліній у 2014 році. Міжнародний суд у Гаазі використав його репортажі та фотографії, щоб засудити російських військових та усіх причетних за вчинення цього злочину».

 

У «Фабулі» переконані, що книжка The War Came To Us: Life and Death in Ukraine була написана Крістофером Міллером для західного читача, щоб в деталях розповісти про війну в Україні, а перекласти і видати її в Україні вирішили для того, щоб дати змогу усім зацікавленим ознайомитись з тим, як наша реальність висвітлюється в світі.

 

«Ми не поділяємо та засуджуємо статті та дописи Крістофера Міллера щодо бригади “Азов”. Вважаємо, що з моменту офіційного зняття Держдепартаментом США будь-яких заборон на постачання американського озброєння для бригади “Азов” ця тема є повністю вичерпаною. Ніхто у світі вже не сумнівається, що репутація Азову є бездоганною, а воїни — справжніми Героями», — написали у видавництві.

 

У коментарях до допису численні представники української літературної галузі закликають відкликати цей анонс.

 

Крістофер Міллер – колишній кореспондент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода. Понад 10 років працював у Києві, висвітлював події в Україні й інших пострадянських державах. Із 2020 року – кореспондент видання BuzzFeed News.

 

Журналіст часто з’являється в головних американських телевізійних програмах новин, зокрема на CNN і MSNBC. Він також регулярно виступає в подкастах і радіопрограмах на BBC, NPR, CBC, Crooked Media тощо.

 

Його матеріали публікували в Politico Europe, Times, The Guardian, Atlantic, CNN, Vice News, Telegraph, Independent, Outline та Global Post. А висвітлення анексії Криму росією у 2014 році отримав Missouri Honor Medal за видатні заслуги в журналістиці.

 

У своїх матеріалах на Радіо Свободі Міллер писав про політику в Україні, зокрема про Володимира Зеленського та полк «Азов». Зокрема в одному з матеріалів журналіст написав так: «Український войовничий ультраправий “Азовський рух” і його різноманітні складові використовують соцмережу “Фейсбук” для просування своїх антидемократичних, ультранаціоналістичних послань і залучення нових членів від часу свого виникнення на початку війни проти підтриманих росією сепаратистів п’ять років тому».

 

В інших своїх матеріалах він теж називав Азов «полком з неонацистськими поглядами». 

 

Ще в одній зі своїх статей ‘Banderite’ Rebrand: Ukrainian Police Declare Admiration For Nazi Collaborators To Make A Point Міллер написав: «Степан Бандера, герой багатьох українців, чия Організація Українських Націоналістів (ОУН) та її військова ланка, Українська Повстанська Армія (УПА), воювали як з радянськими, так і з нацистськими силами під час Другої світової війни, але також звинувачується у здійсненні вбивчих кампаній проти поляків та євреїв».

 

Цю ж книжку у 2023 році видало видавництво Bloomsbury.

 

Нагадаємо, у 2022 році Національна спілка журналістів України звернулася до видання The Washington Post з приводу публікації «Російська війна в Україні активізує екстремістів у всьому світі» через висвітлення у ньому полку «Азов» як екстремістської організації.

 

Чільне фото: BuzzFeed News

Оригінал статті на Suspilne: Видавництво «Фабула» розповіло, нащо хоче видати книжку Крістофера Міллера

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — Оновлено

У підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого

На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графіті

У селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов

Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війни

У Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume

У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українською

У музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає

«Жадан і Собаки» випустять благодійний мерч в пам’ять про юну художницю

Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"