Видавництво «Ранок» не зніматиме з друку книжку, створену штучним інтелектом

Видавництво «Ранок» не зніматиме з друку книжку, створену штучним інтелектом

Видавництво «Ранок» видало дитячу книжку «Хочу на Марс», текст та ілюстрації для якої створені за допомогою штучного інтелекту. Про це генеральний директор видавництва Віктор Круглов повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Текст за допомогою ChatGPT створила Марʼяна Горянська, ілюстрації за допомогою Midjourney — Олександр Ковалєвський. Книжка розповідає про колонізацію людьми Марсу. Головний герой — п’ятирічний хлопчик, що вивчає глибини космосу. Наклад книжки обмежений.

 

За словами Віктора Круглова, публікація видання спричинила дискусію в соцмережах щодо етичності подібних книжок: «Коментатори розділилися на дві категорії. Одні захоплювалися, інші звинуватили нашу команду у порушенні етичних норм, бажанні зекономити на авторах та ілюстраторах».

 

Як зазначив директор «Ранку», видавництво постійно експериментує з формою, змістом та новими технологіями у галузі книговидання.  За словами Круглова, чинне законодавство не встигає за технологічними змінами, а авторське право на продукти, створені за допомогою штучного інтелекту, не врегульовано законом.

 

«Ми вирішили не знімати з продажу видання. На книжці великими літерами проінформовано, що видання створене за допомогою ШІ. По суті, це стане першим раритетним виданням в Україні книжки, повністю створеної штучним інтелектом. Моя особиста думка збігається з командною та багатьма читачами. Прогрес не зупинити, але поки наше суспільство не зовсім готове, на жаль, до таких експериментів. Мені це нагадує появу перших автівок, коли водіям забороняли їздити зі швидкістю більшою, ніж швидкість пішохода. Спеціальна людина з прапорцем мала бігти попереду та попереджати про наближення автівки», — зазначив він в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Як відомо, вийшов український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту.

 

 

Чільне фото: Віктор Круглов

Оригінал статті на Suspilne: Видавництво «Ранок» не зніматиме з друку книжку, створену штучним інтелектом

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"