Видавництво «Ранок» не зніматиме з друку книжку, створену штучним інтелектом

Видавництво «Ранок» не зніматиме з друку книжку, створену штучним інтелектом

Видавництво «Ранок» видало дитячу книжку «Хочу на Марс», текст та ілюстрації для якої створені за допомогою штучного інтелекту. Про це генеральний директор видавництва Віктор Круглов повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Текст за допомогою ChatGPT створила Марʼяна Горянська, ілюстрації за допомогою Midjourney — Олександр Ковалєвський. Книжка розповідає про колонізацію людьми Марсу. Головний герой — п’ятирічний хлопчик, що вивчає глибини космосу. Наклад книжки обмежений.

 

За словами Віктора Круглова, публікація видання спричинила дискусію в соцмережах щодо етичності подібних книжок: «Коментатори розділилися на дві категорії. Одні захоплювалися, інші звинуватили нашу команду у порушенні етичних норм, бажанні зекономити на авторах та ілюстраторах».

 

Як зазначив директор «Ранку», видавництво постійно експериментує з формою, змістом та новими технологіями у галузі книговидання.  За словами Круглова, чинне законодавство не встигає за технологічними змінами, а авторське право на продукти, створені за допомогою штучного інтелекту, не врегульовано законом.

 

«Ми вирішили не знімати з продажу видання. На книжці великими літерами проінформовано, що видання створене за допомогою ШІ. По суті, це стане першим раритетним виданням в Україні книжки, повністю створеної штучним інтелектом. Моя особиста думка збігається з командною та багатьма читачами. Прогрес не зупинити, але поки наше суспільство не зовсім готове, на жаль, до таких експериментів. Мені це нагадує появу перших автівок, коли водіям забороняли їздити зі швидкістю більшою, ніж швидкість пішохода. Спеціальна людина з прапорцем мала бігти попереду та попереджати про наближення автівки», — зазначив він в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Як відомо, вийшов український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту.

 

 

Чільне фото: Віктор Круглов

Оригінал статті на Suspilne: Видавництво «Ранок» не зніматиме з друку книжку, створену штучним інтелектом

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"