Видавництво «Атлант» відповіло на звинувачення в завищенні цін на підручники

Нещодавно створене видавництво «Атлант», яке звинуватили у продажу шкільних підручників за завищеними цінами, заявило, що в розслідуванні журналісти «не врахували ситуації на ринку», що нібито вплинула на створення компанії, укладення договорів та цінову політику. Про це воно повідомило в листі до «УП. Життя».
За словами його представників, рішення про створення «Атланта» в серпні 2023 року прийняли генеральні директори видавництв «Ранок», «Генеза» та «Оріон» для того, аби відповідати новим вимогам Інституту модернізації змісту освіти.
«Віднедавна Інститут модернізації змісту освіти додав до угоди з видавцями ще одну вказівку про самостійний переклад навчальних підручників на угорську, кримськотатарську та інші мови національних меншин. Так само й з адаптацією видань для осіб з особливими потребами, як-от випуск підручників зі шрифтом Брайля. Це те, на чому наші команди – “Ранку”, “Генези” й “Оріона” – не спеціалізуються. У такому разі ми мали б звертатися за послугами до спеціалізованих видавництв, але це призвело б до більших витрат та ускладнення виробничих процесів. Тож виникла потреба заснувати власне окреме видавництво», – стверджує співзасновник «Генези» та один із власників «Атланту» Олег Фурман.
У пресслужбі заявили, що більшість підручників за замовленням ІМЗО мали створювати на основі навчальних видань видавництв «Ранок», «Генеза» та «Оріон», тому уникнути договірних відносин з ними не було би можливо.
У видавництві зазначили, що вибір підручників, на які роблять державне замовлення, робить не Міністерство освіти і науки чи Інститут модернізації змісту освіти, а українські вчителі за результатами конкурсних відборів. В «Атланті» зауважили, що чинне законодавство, зокрема особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану, не вимагає обов’язкового проведення тендерів.
«У законодавстві про публічні закупівлі вказано, що укладання договорів на замовленням товарів із необхідністю захисту авторських прав можна проводити без відкритих торгів. Підручники, а тим паче підручники для осіб з особливими потребами, підпадають під цей критерій», – стверджує генеральний директор «Ранку» та один із засновників «Атланта» Віктор Круглов.
В «Атланті» вважають, що вартість підручників, які створили на державне замовлення ІМЗО, відповідає ринковим цінам, а в ході роботи автори дослідження нібито не враховують «реальну ситуацію на ринку».
Чинниками підвищення вартості послуг називають:
- сезонне навантаження, яке припадає на літній період;
- руйнацію друкарні «Фактор-Друк», що вплинула на завантаженість;
- змінність цін від накладу видання;
- терміновість замовлення;
- технічну складність виконання підручників;
- відключення світла, через які в друкарні довелося купувати генератори, а працівникам – працювати понаднормово.
У видавництві також вважають, що реальну вартість підручників не можливо було з’ясувати, маючи інформацію виключно про кількість тиражу та тип паперу.
За словами представників видавництва, реальна вартість підручника перевищує вартість, зазначену в договорі з НСЗУ, а «Атлант» погодилося поставити «найнижчу ціну» за один примірник.
«Видавництво “Атлант” працює задля розвитку української освіти. Уперше за 30 років незалежної України підручники для учнів з особливими освітніми потребами та перекладні підручники мовами національних меншин надруковані вчасно до початку навчального року.
Свою діяльність компанія веде на законних підставах, дотримуючись усіх нормативів і стандартів. Факти, подані в розслідуванні неповні та викривлені. Тож “Атлант” сподівається на вичерпне роз’яснення ситуації з обох сторін та її конструктивне вирішення», – додали у видавництві.
Як повідомлялося, видавець Віктор Круглов пояснив ціноутворення друку підручників видавництвом «Атлант».
Чільне зображення: Shutterstock
Оригінал статті на Suspilne: Видавництво «Атлант» відповіло на звинувачення в завищенні цін на підручники
Блог
Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,
Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мовуУ першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с
В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусіУ червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр
Від атаки рф на столицю пошкоджений склад «Нашого Формату»Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.