Взаємодія з міжнародними партнерами є ключовою для відновлення культурної спадщини —…
Взаємодія з міжнародним партнерами є ключовим та визначальним фактором у побудові рішень щодо відновлення і збереження культурної спадщини.
Про це сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної
політики України Ростислав Карандєєв під час публічної конференції
«UREHERIT. Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності
та пам’яті», повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Уряд України на сьогодні позбавлений достатніх можливостей забезпечити всі роботи з відновлення об’єктів культурної спадщини. Ми звертаємось до міжнародних партнерів по допомогу. Вона є двох глобальних напрямків. Перше — оперативна допомога при руйнаціях від ворожих обстрілів. Це невеликі суми коштів. І це, можливо, нескладні задачі з технічної точки зору, з точки зору архітектурного підходу. Це відновлення даху, вікон, фасадів. Це те, що страждає в першу чергу в об’єктах, розташованих поруч з епіцентрами вибухів», — сказав Карандєєв.
За його словами, дуже важливо скласти адресні програми по кожному знаковому об’єкту.
«Координація і взаємодія з міжнародним співтовариством є для нас зараз ключовим, визначальним фактором в побудові наших рішень і виробленні алгоритмів щодо відновлення і збереження культурної спадщини», — підкреслив Карандєєв.
Крім того, він зазначив, що важливо не просто отримати разову допомогу, а необхідно сформувати інститут патронатства культурних інституцій.
«Ці об’єкти повинні бути не просто відновлені, а включені в загальну, бажано глобальну систему туризму. Історичного туризму. Щоб вони були підготовлені до прийняття в подальшому туристів і для надання необхідних культурно-освітніх послуг відвідувачам цих об’єктів. Це теж дуже важлива функція використання культурної спадщини», — додав він.
Як повідомлялося, через російську агресію в Україні постраждали 835 пам’яток культурної спадщини.
МКІП запропонувало організації ALIPH взяти під патронат зруйновані культурні пам’ятки для реставрації.
ukrinform.ua
Оригінал статті на НСПУ: Взаємодія з міжнародними партнерами є ключовою для відновлення культурної спадщини —…
Блог
Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти роківКолектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле
Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордономРоман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч
Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька
З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П
На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник ПушкінуМіністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.