Ветеран Першої світової війни Катерина Теодорою стала першою жінкою, яка з’явиться…

Ветеран Першої світової війни Катерина Теодорою стала першою жінкою, яка з’явиться…

Вперше в історії Румунії на офіційній банкноті з’явиться обличчя жінки. Портрет ветерана Першої світової війни Катерини Теодорою (Ecaterina Teodoroiu) 1 грудня з’явився на банкноті номіналом 20 леїв.

Після смерті свого брата, сержанта румунської армії, вона вступила до збройних сил і служила солдатом на передовій, повідомляє «Euronews».

“По-перше, вона була першою жінкою-офіцером у румунській армії, тому це питання громадського інтересу”, – пояснив голова Національного банку Румунії (БНР) Мугур Ісареску (Mugur Isarescu).

За його словами, серед громадян Румунії ідея розміщення портрету жінки отримала велику підтримку, адже пропагує та зміцнює гендерну рівність, а також показує роль, яку жінки відіграють в історії та суспільстві Румунії.

Лейтенант Катерина Теодорою, яка багатьма шанувальниками історії світової війни вважається іконою фемінізму, загинула у битві в Марашешті в 1917 році. У період між двома світовими війнами вона мала в Румунії репутацію національної героїні, їй було встановлено чотири пам’ятники.

Джерело: InfoPost.Media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Ветеран Першої світової війни Катерина Теодорою стала першою жінкою, яка з’явиться…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

«Місто» Валер’яна Підмогильного тепер можна прочитати і польською

Роман «Місто» Валер’яна Підмогильного видали у Польщі. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
«Сміливо сучасний, часом надто полемічний, іронічний та інтерте

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"