Ветеран Першої світової війни Катерина Теодорою стала першою жінкою, яка з’явиться…

Ветеран Першої світової війни Катерина Теодорою стала першою жінкою, яка з’явиться…

Вперше в історії Румунії на офіційній банкноті з’явиться обличчя жінки. Портрет ветерана Першої світової війни Катерини Теодорою (Ecaterina Teodoroiu) 1 грудня з’явився на банкноті номіналом 20 леїв.

Після смерті свого брата, сержанта румунської армії, вона вступила до збройних сил і служила солдатом на передовій, повідомляє «Euronews».

“По-перше, вона була першою жінкою-офіцером у румунській армії, тому це питання громадського інтересу”, – пояснив голова Національного банку Румунії (БНР) Мугур Ісареску (Mugur Isarescu).

За його словами, серед громадян Румунії ідея розміщення портрету жінки отримала велику підтримку, адже пропагує та зміцнює гендерну рівність, а також показує роль, яку жінки відіграють в історії та суспільстві Румунії.

Лейтенант Катерина Теодорою, яка багатьма шанувальниками історії світової війни вважається іконою фемінізму, загинула у битві в Марашешті в 1917 році. У період між двома світовими війнами вона мала в Румунії репутацію національної героїні, їй було встановлено чотири пам’ятники.

Джерело: InfoPost.Media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Ветеран Першої світової війни Катерина Теодорою стала першою жінкою, яка з’явиться…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"