Верховний суд РФ ліквідував правозахисну організацію «Меморіал»

Верховний суд РФ ліквідував правозахисну організацію «Меморіал»

Верховний суд Росії ухвалив рішення про ліквідацію організації «Міжнародний меморіал», яка спеціалізується на дослідженнях політичних репресій в Радянському Союзі. Про це із залу суду повідомив кореспондент видання «Медуза».

 

Генеральна прокуратура Росії наполягала, що організація систематично порушувала закон про іноземних агентів. На підсумковому засіданні представник відомства заявив, що організація «створює брехливий образ СРСР як терористичної держави, реабілітує нацистських злочинців».

 

Правозахисники вважають, що для ліквідації організації не було законних підстав. Сотні російських та іноземних митців, нобелівських лауреатів, журналістів підписали звернення на імʼя президента Росії Володимира Путіна із проханням припинити переслідування організації.

 

«Міжнародний Меморіал — це високо шанована організація із захисту прав людини, яка невпинно працювала, щоб задокументувати звірства та політичні репресії, здійснені під керівництвом Йосипа Сталіна та інших радянських лідерів. Закриваючи цю організацію, російська влада зневажає пам’ять мільйонів жертв, втрачених у ГУЛАГу», — заявили у неурядовій правозахисній організації Amnesty International.

 

Голова правління «Меморіалу» Ян Рачинський заявив, що організація оскаржуватиме рішення суду.

 

«Спочатку ми оскаржуватимемо це у вітчизняних судах. Сподіваюся, зрештою, рішення буде на нашу користь. Якщо знадобиться, то звернемося до ЄСПЛ, але це вже віддалена перспектива. Спочатку це апеляція, касація, звернення до Конституційного суду також цілком можливе», — наголосив він.

 

Він уточнив, що повністю припинити діяльність «Меморіалу» неможливо, оскільки організація має структури, які не є юридичними особами та не визнані іноземними агентами, зупинити їхню роботу прокуратура не в змозі. За словами Рачинського, до розгляду апеляції на рішення суду жодних змін у роботі організації не відбудеться.

 

У Росії також діє правозахисний центр «Меморіал», що входить до складу міжнародного «Меморіалу» та визнаний іноземним агентом із 2014. Аналогічний позов щодо його ліквідації зараз теж розглядається в суді.

 

Міжнародне історико-просвітницьке, правозахисне та благодійне товариство «Меморіал» — це товариство, яке займається збереженням пам’яті стосовно політичних репресій у СРСР у XX сторіччі та правозахисною діяльністю, нараховує у своєму складі десятки громадських організацій у Росії, Казахстані, Латвії, Грузії, Україні та інших країнах.

 

Товариство проводить дослідження, займається просвітою та правозахисною діяльністю, створенням загальнодоступних музейних колекцій, документальних каталогів, електронних бібліотек на тему трагічних подій та репресій радянського тоталітарного режиму. Окрім збору та оприлюднення матеріалів про історичні події товариство «Меморіал» займається активною правозахисною діяльністю та реагує на поточні події у  пострадянських країнах.

 

Нагадаємо, російський суд збільшив вирок голові карельського відділення «Меморіалу» Юрію Дмитрієву до 15 років колонії суворого режиму. Раніше термін ув’язнення складав 3,5 роки, потім його збільшили до 13 років позбавлення волі

 

Джерела: Радіо Свобода, Українська Правда, Голос Америки

 

Оригінал статті на Suspilne: Верховний суд РФ ліквідував правозахисну організацію «Меморіал»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Рада ухвалила закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Верховна рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"