Верховна Рада ухвалила закон про авторське право у першому читанні

Верховна Рада ухвалила закон про авторське право у першому читанні

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №5552-1 «Про авторське право і суміжні права», спрямований на гармонізацію українського законодавства у галузі інтелектуальної власності з європейським. За відповідне рішення проголосували 276 народних депутатів.

У пояснювальній записці до документа зазначають, що закон спрямований на регулювання відносин щодо особистих немайнових та майнових авторських прав, прав, що з ними пов’язані, та прав особливого роду (sui generis), пов’язаних зі сферою авторського права.

 

Законопроєкт розробили, щоб удосконалити регулювання питань захисту прав суб’єктів авторського права. Це гармонізація положень Цивільного кодексу України, закону України «Про авторське право і суміжні права» до норм законодавства Європейського Союзу в частині, що стосується забезпечення надійної правової охорони авторського права та суміжних прав.

 

Також закон має усунути прогалини в чинному законодавстві, що перешкоджають реалізації окремих положень чинного законодавства.

 

Автори подання пропонують удосконалити чинне законодавство щодо питань, що виникають на практиці та пов’язані зі здійсненням та захистом авторських прав.

 

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за заборону російської видавничої продукції, а також імпорт та розповсюдження книжок з рф, тимчасово окупованих нею територій України та з білорусі.

 

Чільне зображення: LexInform

Оригінал статті на Suspilne: Верховна Рада ухвалила закон про авторське право у першому читанні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"