Василь Чепурний. Павленко спростовує Костомарова

Василь Чепурний. Павленко спростовує Костомарова

Щойно побачила світ нова книжка знаного дослідника доби Гетьманщини, нашого колишнього власкора Сергія Павленка «Гетьман Іван Мазепа. Перше п’ятиріччя правління», повідомляє golos.com.ua.

Книжку підготувало видавництво «Мистецтво». Вона вийшла ошатною, з численними ілюстраціями, а головне — її зміст спростовує низку застарілих уявлень.

«Період перших років правління Мазепи практично ніхто не досліджував, — каже автор книжки. — Як зробив свого часу Микола Костомаров гетьману ведмежу послугу, написавши про братські обійми його з Петром I у 1689 році, так ніхто до того періоду й не повертався. Хоча були опубліковані документи ще Яворницьким та Оглоблиним, які спростовують цю «любов». А ще книжка буде цікава кримчанам, бо в ній уперше йдеться про голод у Криму в 1688 році, про стосунки гетьмана з кримськими ханами, з якими він хотів утворити незалежне Руське князівство».

Що не поділили у 1692-му куми В. Кочубей та І. Мазепа? Чому в 1688 році Київська митрополія розкололася на кілька автономій-ставропігій? Чим не догодили українські церковні ієрархи московському патріарху Іоакиму? З якої «Історії УРСР» 1950-х років доктор історичних наук Н. Яковенко запозичила «антигетьманські повстання(???) 1687—1691 рр.»? Чому фейк М. Костомарова, М. Устрялова про вирішальну участь Мазепи у скиненні В. Голіцина та участь у двірцевому перевороті у Москві у 1689 році «хапнули-проковтнули» сучасні українські історики? Чому полтавська опозиція, про яку свого часу писав О. Оглоблин, виявилася мильною бульбашкою? На ці та інші запитання відповідає нова книжка українського історика.

Оскільки видання перемогло в конкурсі до 30-ліття української Незалежності, перша тисяча його примірників надійде до бібліотек країни завдяки державному фінансуванню.

Чернігів

Фото надано автором

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Василь Чепурний. Павленко спростовує Костомарова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"