Варрава – плід художньої уяви

Варрава – плід художньої уяви

Варрава – плід художньої уяви

Сімдесят років тому, восени 1951 року, в Осло відбувся традиційний захід – нагородження лауреатів Нобелівської премії. Серед тих, хто отримав привітання особисто від шведського короля Густава VI Адольфа, був і письменник Пер Лаґерквіст (1891-1974). На цей час шістдесятирічний швед мав за плечима чималий досвід написання текстів, проте саме роман «Варрава» зробив П.Лаґерквіста всесвітньо відомим письменником.

Сам твір був плодом цілковитої авторської уяви, результатом творчої вигадки. Фактично Лаґерквіст використав прийом «фантастичного припущення», тобто уявив як саме міг би жити харциз Варрава після того, як його звільнив римський прокуратор Понтій Пілат. Коли розпинали Ісуса, Варрава пішов на Голгофу, аби поглянути на того, хто у муках помирав замість нього. Розбійник нічого не відав про цього чоловіка, ніколи з ним до того не зустрічався. Проте саме після страти, коли Варрава залишився жити, усе навколо його почало нагадувати про Ісуса. Йому зустрічалися послідовники Христа – апостоли та перші християни, які демонстрували приклад неабиякої віри у свого Вчителя. Усе це, за задумом П.Лаґерквіста, спочатку спонукало Варраву до важких роздумів, а згодом – до шляху у напрямку до Бога. Автор був віруючою людиною, тож не дивно, що і свого головного героя так само направив по шляху віри – віри у Бога, у добро, у справедливість, милосердя, Любов…

Шлях художньої фантазії, що її проклав своїм романом «Варрава» П.Лаґерквіст, виявився досить залюдненим. Адже там, де є християни, завжди буде популярною та затребуваною і християнська (або біблійна) тематика. Я теж долучився до цього, присвятивши двадцять років роботі над романом «Євангеліє від Пантери». І кожен, хто цікавиться новозавітною історією, може відкрити для себе світ античних персонажів.

 https://booknet.com/uk/book/vangel-vd-panteri-b64150

Смачного усім читання!  

Оригінал статті на Букнет: Варрава – плід художньої уяви

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запустили флешмоб «Електрохарчування»: що читають українці під час блекаутів

Українські користувачі соцмережі Х (твіттеру) відновили флешмоб «Електрохарчування», у межах якого люди діляться книжками, які читають під час знеструмлень світла. 
Флешмоб започаткувал

Переклад Майка Йогансена номінували на престижну польську премію

Переклад роману Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» номінували на літературну премію міста Ґдиня. П

House of Europe оголосив переможців сьомого конкурсу грантів на переклад

House of Europe визначив переможців сьомого конкурсу на отримання перекладацьких грантів. Про це йдеться на сторінці організації у фейсбуці.
Переклади на українську
Видавництво «Вавилон

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою д

В Україні планують карати студентів за плагіат і ШІ в наукових роботах

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10392 про академічну доброчесність. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
Законопроєкт передбачає відповідальність за

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"