Варрава – плід художньої уяви

Варрава – плід художньої уяви
Сімдесят років тому, восени 1951 року, в Осло відбувся традиційний захід – нагородження лауреатів Нобелівської премії. Серед тих, хто отримав привітання особисто від шведського короля Густава VI Адольфа, був і письменник Пер Лаґерквіст (1891-1974). На цей час шістдесятирічний швед мав за плечима чималий досвід написання текстів, проте саме роман «Варрава» зробив П.Лаґерквіста всесвітньо відомим письменником.
Сам твір був плодом цілковитої авторської уяви, результатом творчої вигадки. Фактично Лаґерквіст використав прийом «фантастичного припущення», тобто уявив як саме міг би жити харциз Варрава після того, як його звільнив римський прокуратор Понтій Пілат. Коли розпинали Ісуса, Варрава пішов на Голгофу, аби поглянути на того, хто у муках помирав замість нього. Розбійник нічого не відав про цього чоловіка, ніколи з ним до того не зустрічався. Проте саме після страти, коли Варрава залишився жити, усе навколо його почало нагадувати про Ісуса. Йому зустрічалися послідовники Христа – апостоли та перші християни, які демонстрували приклад неабиякої віри у свого Вчителя. Усе це, за задумом П.Лаґерквіста, спочатку спонукало Варраву до важких роздумів, а згодом – до шляху у напрямку до Бога. Автор був віруючою людиною, тож не дивно, що і свого головного героя так само направив по шляху віри – віри у Бога, у добро, у справедливість, милосердя, Любов…
Шлях художньої фантазії, що її проклав своїм романом «Варрава» П.Лаґерквіст, виявився досить залюдненим. Адже там, де є християни, завжди буде популярною та затребуваною і християнська (або біблійна) тематика. Я теж долучився до цього, присвятивши двадцять років роботі над романом «Євангеліє від Пантери». І кожен, хто цікавиться новозавітною історією, може відкрити для себе світ античних персонажів.
https://booknet.com/uk/book/vangel-vd-panteri-b64150
Смачного усім читання!
Оригінал статті на Букнет: Варрава – плід художньої уяви
Блог
Юрій Андрухович — у короткому списку премії Нойштадта-2026Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст Юрій Андрухович увійшов до короткого списку американської премії Нойштадта 2026 року. Про це повідомляється на сайті організаторів премії —
У кінотеатрах США зʼявився фільм за мотивами повісті Стівена КінгаУ США вийшов у прокат фільм «Життя Чака» за мотивами однойменної повісті американського письменника Стівена Кінга. Про це письменник повідомив на своїй сторінці у мережі Х.
«Це фінальни
Порушники мовного законодавства з початку 2025 року сплатили майже 200 тисяч гривень штрафів. Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив в інтервʼю LB.ua.
За словами посадовця, цьо
З 29 травня по 1 червня у столиці Словаччини відбувся міжнародний літературний фестиваль BRaK (Bratislavský knižný festival). Про це повідомили у соцмережах Українського інституту.
У п
Володимир Базилевський. «Крик з божевільні»“Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
З НОВОЇ КНИГИ
ДО ОКЕАНУ
Планети гучний оргАн,
коморо землі, океан,
кити твої самогубці,
альбатроси по горло в мазуті,
дельфіни підранки.
Па
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.