Валерій Пузік отримав відзнаку за громадську позицію та гідність

Валерій Пузік отримав відзнаку за громадську позицію та гідність

Український письменник, художник і режисер Валерій Пузік отримав відзнаку імені Галини Могильницької у номінації «Громадянська позиція, честь та гідність». Про це Пузік повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Нагородами відзначили діячів, які роблять вагомий внесок у розвиток української культури та освіти на теренах Одещини, а також за заслуги щодо вивчення та популяризації творчості Галини Могильницької та інших письменників та поетів рідного краю.

 

 

Вручення відзнак відбулося у межах нагородження учнівських та студентських робіт конкурсу пам’яті Галини Могильницької «Талант і слово» в Одеському літературному музеї 7 травня 2025 року.

 

За словами письменника, цьогоріч відзнаку вручали вперше.

 

«За декілька днів до вручення мені написали чи зможу я бути під час урочистої події. Пізніше мені сказали про перемогу. Для мене честь отримати відзнаку Галини Могильницької», — розповів Пузік у коментарі для Читомо.

 

 

Нагородження відбулось у Золотій залі музею. У події взяли участь не лише конкурсанти, а й рідні, друзі та колеги Галини Могильницької, а також мовний омбудсмен Тарас Кремінь та шанувальники письменниці.

 

«Коли я побачив це дійство, я зрозумів: Галина продовжує свою справу. Вона народжує людей високої краси, які пишуть, які творять, і я дуже цьому радий. Дякую усім, хто творить українське сьогодні», — зазначив чоловік Могильницької, письменник Олекса Різників.

 

Окрім Пузіка, відзнаки отримали:

 

  • директорка Новопетрівського ліцею Катерина Лаптієнко у номінації «Літературна шкільна скарбниця»;
  • доцентка кафедри української літератури Одеського національного університету імені І.І.Мечникова Ірина Нечиталюк у номінації «Література рідного краю: покликання і шлях»;
  • старша викладачка катедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» Світлана Свінтковська у номінації «Методичні перлини літературного краєзнавства».

 

«Для українського культурного середовища на півдні України відзнака має величезне значення. Це місток між минулим та майбутнім. Це ще одна цеглина у фундамент нового наративу про Одесу та область, наративу без імперського міфу», — додав Пузік.

 

Галина Могильницька (1937 — 2021) — заслужена працівниця освіти України, відома українська письменниця і поетка, літературознавиця, публіцистка, громадська діячка, учасниця українського правозахисного руху, авторка ліро-епічних поем «Рогніда», «Серафима», «Єлизавета», поетичних збірок, методичних видань.

 

Конкурс «Талант і слово» — ініціатива, заснована на честь Галини Могильницької, як простір заохочення обдарованої молоді до реалізації творчих, дослідницьких талантів у царині літературного краєзнавства, національного та громадянського самоусвідомлення, пізнання традицій рідного краю, історії боротьби за збереження своєї ідентичності.

Оригінал статті на Suspilne: Валерій Пузік отримав відзнаку за громадську позицію та гідність

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомі переможниці премії Women in Arts-2025

Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
 
Олена Герасим’юк — поетка

Оголосили переможців конкурсу п’єс «Драма.UA»

П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:

«Брідські явищ

У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»

У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по

У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років

2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія

Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"