Більш ніж 70 культурних організацій у світі припинили співпрацю з росіянами – Ткаченко

Більш ніж 70 культурних організацій у світі припинили співпрацю з росіянами – Ткаченко

Понад 70 світових організацій відмовилися від культурної співпраці з Росією після повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у межах всеукраїнського телемарафону.

«Світова культурна спільнота демонструє солідарність під час війни в Україні і поступово відмовляється співпрацювати з РФ. Це і Каннський кінофестиваль, і театр Ла Скала, і багато інших культурних організацій», – сказав Ткаченко.

 

Також міністр зазначив, що росіянам відмовили в участі в бієнале та триєнале, які проходять в Італії.

 

Міністр назвав діяльність, спрямовану на бойкот росіян, «культурною завісою» і додав, що Україна зустрічає багато підтримки і з боку колег-міністрів культури, так і з боку конкретних культурних закладів і організацій.

 

Також Ткаченко повідомив, що Мінкультури підняло питання щодо перенесення зустрічі ЮНЕСКО з Казані до Львова і виключення Росії з цієї організації або принаймні призупинення її членства на період війни.

 

Міністр вважає, що російська культура не є і не може бути ні поза війною, ні поза політикою доти, доки її підтримує держава-агресор: «Це м’яка сила, яка теж несе свого роду кулі і смерті для українців. Хочете співпрацювати з росіянами – отуди, за Урал, там велика територія, тайга, там і співпрацюйте».

 

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики на тлі війни в Україні закликало ЄС розширити санкції проти Росії у культурній та інформаційній сферах.

 

Раніше повідомлялося, що міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликає закрити небо над Україною, щоб уникнути гуманітарної та культурної катастрофи.

 

Як відомо, від початку повномасштабного наступу росії на Україну культурні інституції та окремі діячі активно закликають світову спільноту бойкотувати росіян і припиняти взаємодію з ними. Зі своїми зверненнями до закордонних колег виступили Мистецький Арсенал, Український Інститут, Інститут Книги, Український культурний фонд та багато інших організацій.

 

Як повідомлялося, Суспільне мовлення звернулося до Європейської мовної спілки з проханням припинити членство російських ЗМІ, зокрема «Першого каналу» та Всеросійської державної телевізійної та радіомовної компанії, у європейській спільноті суспільних мовників. А агентство Quacquarelli Symonds, що спеціалізується на аналітиці в галузі вищої освіти, заявило про підтримку України та виключення російських і білоруських закладах вищої освіти з міжнародних університетських рейтингів.

 

Нагадаємо, що письменники та письменниці з усього світу також висловлюють підтримку Україні та скасовують книжкові контракти з росією.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Більш ніж 70 культурних організацій у світі припинили співпрацю з росіянами – Ткаченко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська.

Наразі книжки переб

Старт публікації нових буднів Маріки

Мої вітання. Гарного вам часу доби. Приємних емоцій. Мирного неба! 

Стартувала публікація третьої книги городніх буднів МаріКи. 

Запрошую до прочитання “Пригоди на городі, або заготовити їжу. Липень 2022” 

Публікація

Василь Клічак: «Хай не стогнуть від бомб поля…»

* * * Він сох на сіні. Пам’ятаєш той запах давніх юних літ? Тепер його ти обриваєш, цей липовий духмяний цвіт. Бджола летить над головою. Так тихо. П’янко тій бджолі. І враження, що із тобою найзатишн

Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Маркія Прохасько — сучасний український  молодий письменник і журналіст, син відомого українського письменника Тараса Прохаська. Народився Маркіян в Іван-Франківську, проте в дитинстві переїхав до Львов

Нова книга, та деякі запитання)

Вітаю вас дорогі друзі) нова книга яка називається “Світло старого маяка” вже на сайті, попереду процес написання) буду радий вашим коментарям та підтримці, щоб  надихатись на нові ідеї і втілювати їх для вас)

Хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"