Більш ніж 70 культурних організацій у світі припинили співпрацю з росіянами – Ткаченко

Більш ніж 70 культурних організацій у світі припинили співпрацю з росіянами – Ткаченко

Понад 70 світових організацій відмовилися від культурної співпраці з Росією після повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у межах всеукраїнського телемарафону.

«Світова культурна спільнота демонструє солідарність під час війни в Україні і поступово відмовляється співпрацювати з РФ. Це і Каннський кінофестиваль, і театр Ла Скала, і багато інших культурних організацій», – сказав Ткаченко.

 

Також міністр зазначив, що росіянам відмовили в участі в бієнале та триєнале, які проходять в Італії.

 

Міністр назвав діяльність, спрямовану на бойкот росіян, «культурною завісою» і додав, що Україна зустрічає багато підтримки і з боку колег-міністрів культури, так і з боку конкретних культурних закладів і організацій.

 

Також Ткаченко повідомив, що Мінкультури підняло питання щодо перенесення зустрічі ЮНЕСКО з Казані до Львова і виключення Росії з цієї організації або принаймні призупинення її членства на період війни.

 

Міністр вважає, що російська культура не є і не може бути ні поза війною, ні поза політикою доти, доки її підтримує держава-агресор: «Це м’яка сила, яка теж несе свого роду кулі і смерті для українців. Хочете співпрацювати з росіянами – отуди, за Урал, там велика територія, тайга, там і співпрацюйте».

 

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики на тлі війни в Україні закликало ЄС розширити санкції проти Росії у культурній та інформаційній сферах.

 

Раніше повідомлялося, що міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликає закрити небо над Україною, щоб уникнути гуманітарної та культурної катастрофи.

 

Як відомо, від початку повномасштабного наступу росії на Україну культурні інституції та окремі діячі активно закликають світову спільноту бойкотувати росіян і припиняти взаємодію з ними. Зі своїми зверненнями до закордонних колег виступили Мистецький Арсенал, Український Інститут, Інститут Книги, Український культурний фонд та багато інших організацій.

 

Як повідомлялося, Суспільне мовлення звернулося до Європейської мовної спілки з проханням припинити членство російських ЗМІ, зокрема «Першого каналу» та Всеросійської державної телевізійної та радіомовної компанії, у європейській спільноті суспільних мовників. А агентство Quacquarelli Symonds, що спеціалізується на аналітиці в галузі вищої освіти, заявило про підтримку України та виключення російських і білоруських закладах вищої освіти з міжнародних університетських рейтингів.

 

Нагадаємо, що письменники та письменниці з усього світу також висловлюють підтримку Україні та скасовують книжкові контракти з росією.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Більш ніж 70 культурних організацій у світі припинили співпрацю з росіянами – Ткаченко

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Павло Коробчук. Дихання та інші зміни 

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"