Більша частина локальних медіа не мають фінансової стабільності — дослідження

Три четвертих редакцій локальних медіа потребують додаткового фінансування в умовах повномасштабної війни. Про це йдеться в дослідженні Львівського медіафоруму.
53 з 61 опитаних редакцій повідомили про потребу у забезпеченні їхньої фінансової стабільності.
75% редакцій вказують на гостру потребу додаткового фінансування. 25% зазначають, що наразі не мають нагальної потреби у фінансовій підтримці, оскільки їх підтримують засновники, донори чи меценати.
За результатами дослідження:
- 39 % опитаних редакцій озвучували бажану фінансову підтримку в діапазоні 30–60 тисяч гривень на місяць;
- 32 % говорили про потребу фінансової підтримки 70–100 тисяч гривень на місяць;
- 20 % озвучували суми від понад 100 до 200 тисяч гривень;
- 21 % редакцій не звертались по грантову підтримку (як і до повномасштабного вторгнення), але цікавляться нею.
Популярний і запит на технічну підтримку — вона потрібна 64% опитаних. Запити на посилення власної та командної безпеки висловили 43% опитаних редакцій. На повні комплекти амуніції (каски, бронежилети та аптечки), є запит у 8 редакцій.
26% опитаних редакцій вказали, що зіштовхувалися із безпосередньою фізичною загрозою життю та здоров’ю, 38 % — отримували погрози різного роду, 61% — зазнали кібератак.
Майже 80% редакцій частково або всією командою змінили місце перебування з регіонів, де тривали чи тривають активні бойові дії. 20% не змінили місця праці. 50% редакцій на другій лінії не переїжджали або тільки частина команди виїхала з регіону.
Серед інших країн, до яких виїжджали медійники, — Польща (5 згадок) та Німеччина (3 згадки). По одній редакції згадували про виїзд своїх співробітників до Молдови, Румунії, Угорщини, Франції, Швеції, Ізраїлю, Фінляндії.
Психологічної підтримки потребують 36% редакцій.
Менше третини редакцій вказали, що не мають потреби в додаткових працівниках, а 72% редакцій мають потребу у поповненні команд.
Координатор дослідження — Ігор Балинський, медіаексперт, співзасновник видавництва «Човен», координатор Центру комунікаційних досліджень і аналітики Networks, експерт проєктів ОБСЄ в Україні.
Керівниця дослідницької групи — Зоя Красовська, аналітикиня медіа, координаторка моніторингових проєктів Центру комунікаційних досліджень і аналітики Networks.
Нагадаємо, Національна спілка журналістів України започаткувала Фонд підтримки українських медіа.
Оригінал статті на Suspilne: Більша частина локальних медіа не мають фінансової стабільності — дослідження
Блог
Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана ПоповаПішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн
У фінал номінації «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшли 5 книжок, серед них збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американськ
Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціямиЗасновник видавництва Komubook Павло Швед створив інстаграм- і телеграм-блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Давно хотів мати місце
Російська армія завдала удару по центру Сум двома балістичними ракетами. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
У Сумській міській раді зазначили, що ворог атакував циві
Президент України Володимир Зеленський підписав укази, що запроваджують санкції проти низки фізичних та юридичних осіб, причетних до поширення російської пропаганди.
Серед них — медіапл
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.