Більша частина локальних медіа не мають фінансової стабільності — дослідження

Більша частина локальних медіа не мають фінансової стабільності — дослідження

Три четвертих редакцій локальних медіа потребують додаткового фінансування в умовах повномасштабної війни. Про це йдеться в дослідженні Львівського медіафоруму.

53 з 61 опитаних редакцій повідомили про потребу у забезпеченні їхньої фінансової стабільності.

 

75% редакцій вказують на гостру потребу додаткового фінансування. 25% зазначають, що наразі не мають нагальної потреби у фінансовій підтримці, оскільки їх підтримують засновники, донори чи меценати. 

 

 

За результатами дослідження:

 

  • 39 % опитаних редакцій озвучували бажану фінансову підтримку в діапазоні 30–60 тисяч гривень на місяць;
  • 32 % говорили про потребу фінансової підтримки 70–100 тисяч гривень на місяць;
  • 20 % озвучували суми від понад 100 до 200 тисяч гривень;
  • 21 % редакцій не звертались по грантову підтримку (як і до повномасштабного вторгнення), але  цікавляться нею.

 

Популярний і запит на технічну підтримку — вона потрібна 64% опитаних. Запити на посилення власної та командної безпеки висловили 43% опитаних редакцій. На повні комплекти амуніції (каски, бронежилети та аптечки), є запит у 8 редакцій.

 

 

26% опитаних редакцій вказали, що зіштовхувалися із безпосередньою фізичною загрозою життю та здоров’ю, 38 % — отримували погрози різного роду, 61% — зазнали кібератак.

 

Майже 80% редакцій частково або всією командою змінили місце перебування з регіонів, де тривали чи тривають активні бойові дії. 20% не змінили місця праці. 50% редакцій на другій лінії не переїжджали або тільки частина команди виїхала з регіону.

 

 

Серед інших країн, до яких виїжджали медійники, — Польща (5 згадок) та Німеччина (3 згадки). По одній редакції згадували про виїзд своїх співробітників до Молдови, Румунії, Угорщини, Франції, Швеції, Ізраїлю, Фінляндії.

 

Психологічної підтримки потребують 36% редакцій.

 

Менше третини редакцій вказали, що не мають потреби в додаткових працівниках, а 72% редакцій мають потребу у поповненні команд.

 

 

Координатор дослідження — Ігор Балинський, медіаексперт, співзасновник видавництва «Човен», координатор Центру комунікаційних досліджень і аналітики Networks, експерт проєктів ОБСЄ в Україні.

 

Керівниця дослідницької групи — Зоя Красовська, аналітикиня медіа, координаторка моніторингових проєктів Центру комунікаційних досліджень і аналітики Networks.

 

Нагадаємо, Національна спілка журналістів України започаткувала Фонд підтримки українських медіа.

Оригінал статті на Suspilne: Більша частина локальних медіа не мають фінансової стабільності — дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Польща посіла шосте місце серед країн ЄС за кількістю виданих нових назв

За 2023 рік чистий прибуток видавництв у ЄС зріс на 1,6% порівняно з попереднім роком. Про це йдеться у звіті про європейський книжковий ринок Федерації європейських видавців (FEP) за 2

У Відні надрукують та роздадуть 100 тисяч примірників роману Куркова

Бестселер українського письменника Андрія Куркова «Пікнік на льоду» став книгою 2024 року віденської ініціативи «Одне місто. Одна книга».

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

У жовтні виявили понад 400 видань із рф і білорусі на Prom.ua

В Україні виявили понад 400 книжок з росії й білорусі на маркетплейсі Prom.ua і створених на ньому сайтів українських інтернет-магазинів. Про це повідомили у Державному комітеті телебач

Будівлю Інституту журналістики пошкодили уламки «шахеда» — Оновлено

Внаслідок атаки ударних БПЛА збройних сил рф в Шевченківському районі Києва уламки пошкодили будівлю Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету іме

Розшукують свідків загибелі журналістки Анастасії Волкової

Розшукують свідків дорожньої аварії у Слов’янську Донецької області, де загинула воєнна кореспондентка Анастасія Волкова. Про це повідомили в Інституті масової інформації.
Подруга загиб

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"