Білорусь – у лідерках за кількістю ув’язнених журналістів у світі

Білорусь – у лідерках за кількістю ув’язнених журналістів у світі

Більш частина ув’язнених представників ЗМІ припадає на п’ять країн – держав з диктаторським чи тоталітарним режимом. Про це повідомили організації «Репортери без кордонів» (RSF) та «Комітет захисту журналістів» (CPJ).

 

За підрахунками «Репортерів без кордонів», у світі за ґратами перебувають 533 журналісти, що на 13,4% більше, ніж у 2021 році. Одна з тенденцій минулого року, яку виділили експерти, – рекордна кількість ув’язнених жінок-журналісток: таких було 78, на третину більше, ніж роком раніше.

 

«Комітет із захисту журналістів» повідомляє інші дані –  про 363 ув’язнених представників ЗМІ – на 20% більше, ніж у 2021 році. Правозахисники зазначають, що це рекордна цифра за 30 років.

 

П’ятірка країн-лідерів за кількістю ув’язнених журналістів у організацій практично ідентична: більша частина журналістів утримуються в Ірані, Китаї, М’янмі, Туреччині/В’єтнамі та Білорусі.

 

 

 

За даними RSF, у Китаї у в’язниці перебуває 110 журналістів, у М’янмі – 62, в Ірані – 47 (ще у 2021 році країни не було у рейтингу), у В’єтнамі – 39, у Білорусі – 31.

 

CPJ дає такі цифри: в Ірані 62 журналісти за ґратами, у Китаї – 43, у М’янмі – 42, у Туреччині – 40, у Білорусі – 26.

 

 

Крім того, за інформацією «Комітету із захисту журналістів», по 21 ув’язненому журналісту у Єгипті та В’єтнамі, 19 – у росії, 16 – в Еритреї, 11 – у Саудівській Аравії.

 

Як відомо, Читомо спільно з Українським ПЕН реалізовує проєкт Люди з порожніх стільців, про ув’язнених журналістів.

 

Нагадаємо, спільно з  Українським ПЕН Читомо реалізовує спецпроєкт «Слова і кулі» / Words and Bullets, мета якого розповісти про журналістів і письменників на війні.

 

Інфографіка: «Слово і діло»

Оригінал статті на Suspilne: Білорусь – у лідерках за кількістю ув’язнених журналістів у світі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

Протягом 11 місяців повномасштабної війни Росія вчинила 477 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації.
 
Протягом січн

Андрій Любка та Євген Лір отримали нагороду від Залужного «За сприяння війську»

Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний нагородив письменників Андрія Любку і Євгена Ліра почесними нагрудними знаками «За сприяння війську». Про це вони повідомили у себе на стор

Виходить нова екранізація новели Генрі Джеймса

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбудеться прем’єра стрічки The Beast In The Jungle, знятої за однойменною новелою американо-британського письменника Генрі Джеймса.
 
Над ст

Росія переслідує щонайменше 15 кримських журналістів

Щонайменше 15 журналістів тимчасово окупованого Криму перебувають за ґратами за справами, сфабрикованими за терористичними статтями або статтями про зберігання зброї чи вибухівки. Про ц

У Польщі жінка обікрала бібліотеку на кілька тисяч злотих

У польському місті Жори одна з відвідувачок публічної бібліотеки вкрала книжок на 2000 злотих (понад 17 000 грн). Про це повідомляє портал Gazeta.pl.
 
До поліції міста Жори надійшло де

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"