Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва.
Раніше правовласники відмовили у перекладі книжок на білоруську мову через міжнародні санкції, накладені на білорусь.
«Гаррі Поттера не буде. Ми не знайшли взаєморозуміння з правовласниками. Вони не хочуть асоціюватися ні з чим білоруським, поки Республіка Білорусь перебуває під санкціями. Усі наші пояснення, що ми зараз під польською юрисдикцією, не подіяли», — зазначили тоді у видавництві.
Улітку 2024 року британські правовласники знову відмовили у продовженні прав на білоруське видання серії про Гаррі Поттера, посилаючись на суворі санкції Великої Британії щодо білорусі та принципову позицію Джоан Ролінґ у цьому питанні.
«Після тривалих і плідних переговорів за допомогою колег і друзів нам вдалося подолати стіну непорозуміння та довести, наскільки важливо для білорусів, в умовах утисків національної культури, мати змогу читати книжки про Гаррі Поттера рідною мовою», — йдеться у дописі видавництва.
Нову угоду щодо видання уклали на «досить жорстких», за словами видавництва, умовах: книжки будуть доступні виключно на чітко визначеному переліку майданчиків — це книжкова крамниця «Кнігаўка» у Варшаві, інтернет-магазин knihauka.com, а також маркетплейси Allegro і Amazon. Продаж книжок на території білорусі й росії заборонений. Видавництво також не може надіслати книжки поштою до білорусі.
Нині всі права на видання погоджені, друком вийде вже 4 книжка серії «Гаррі Поттер і Кубок вогню».
З англійською книжку переклала Альона Пятрович, редакторкою виступила Наталя Давидовская. Художнє оформлення розробив Браян Селзнік з адаптацією Кристини Іванцоваї.
Команда «Янушкевіч» подякували Тетяні Нядбай та команді білоруського ПЕН-центру, а також британському та міжнародному ПЕН-центрам за допомогу у перемовинах.
У видавництві також зазначають, що майже всі доступні фінансові ресурси спрямуютьна друк нових накладів книжок про Гаррі Поттера. Інші проєкти, серед яких твори Рея Бредбері, Хорхе-Луїса Борхеса, Ребекки Кван, Айн Ренд, Френка Герберта та інших авторів, відклали «до кращих часів».
Зауважимо, у 2021 видавництво «Янушкевіч» зазнало переслідувань від режиму самопроголошеного президента країни Аляксандра Лукашенка.
Як повідомлялося, навесні 2022 року голлівудська кіностудія Warner Bros. заборонила трансляцію своїх фільмів російським телеканалам, що входять до російської «Національної медіагрупи».
Чільне зображення: bellit.info
Оригінал статті на Suspilne: Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»
Блог
Олександр Алфьоров озвучив 5 пріоритетів трансформації Українського інституту національної памʼятіНовопризначений голова Українського інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи та презентував п’ять ключових напрямів роботи, які визн
На окупованих територіях росія нав’язує школярам пропагандистські «азбуки»На тимчасово окупованих територіях України першокласників навчають за «азбуками», наповненими російською пропагандою. Про це на фейсбук-сторінці повідомив правозахисник і засновник Схід
Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,
Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мовуУ першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с
В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусіУ червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.