Білоруський PEN: Білорусь — не Росія, білоруси проти війни

Білоруський PEN: Білорусь — не Росія, білоруси проти війни

PEN Білорусі виступив із заявою про  солідарність з українцями. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

«PEN Білорусі висловлює безумовну солідарність з українським народом і захоплюється його мужністю та готовністю відстоювати свою країну і незалежність. Також Білоруський PEN рішуче протестує проти російської агресії, вчиненої супроти України. І так само протестує проти використання Білорусі як союзника у цих насильницьких наступах. Білорусь — не Росія. Білоруси проти війни», — йдеться у заяві.

 

Крім того, PEN Білорусі вимагає негайного відведення російських військ як із території України (включно з окупованими територіями Л/ДНР, а також Криму), так і з території Білорусі.

 

«Наші серця сьогодні з Україною та українцями. Слава Україні! Героям слава!», — сказано у заяві. 

 

Нагадаємо, президент Грузинського PEN Паата Шамуґія від імені організації опублікував звернення на підтримку PEN Україна.

 

Раніше повідомлялося, що Польський PEN-Клуб звернувся до українського PEN-у через повномасштабне вторгнення Росії.

 

Також зі спільною заявою від представників регіональних відділень виступив і Міжнародний PEN, з вимогою до Росії припинити напад на Україну.

 

Як відомо, Верховний суд Білорусі ухвалив рішення про ліквідацію ПЕН-центру.

Оригінал статті на Suspilne: Білоруський PEN: Білорусь — не Росія, білоруси проти війни

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"