Бібліотеки для дітей та для юнацтва у Києві об’єднають

Бібліотеки для дітей та для юнацтва у Києві об’єднають

Державну бібліотеку України для юнацтва приєднають до Національної бібліотеки України для дітей. Про це повідомили на сайті Міністерва культури та інформаційної політики України.

Як наголошують у міністерстві, реорганізацію проведуть задля об’єднання ресурсів закладів та якісних змін. За підсумками об’єднання сукупний фонд бібліотеки становитиме понад 750 тисяч примірників., Мініст ерство розраховує, що завдяки реформуванню об’єднану книгозбірню відвідуватимуть 25 тисяч дітей і підлітків, а комп’ютерна база бібліотеки становитиме 150 одиниць.

 

Нова стратегія бібліотеки передбачає:

 

  • додаткові простори для користувачів;
  • молодіжні хаби;
  • збільшення  можливостей для навчання;
  • проведення різноманітних заходів.

 

«Досконало зібраний документний масив, потужна матеріально-технічна база, електронні ресурси та їх популяризація, єдиний методичний, маркетинговий, бібліографічний центр надання допомоги регіональним бібліотекам, професійні, креативні, ініціативні фахівці – це те, що потрібно, аби користувачі заповнили українські бібліотеки», — сказав виконувач обов’язків міністра культури Ростислав Карандєєв.

 

Крім того, планують створення єдиної точки доступу до інформаційних ресурсів бібліотек. Електронний каталог поєднає бібліографічні записи (431,3 тис. записів, 88% фонду НБУ для дітей представлено в електронному каталозі; 126,6 тис. записів – ДБУЮ) та облікову інформацію щодо наявності документних ресурсів (книг, періодичних видань, електронних та аудіовидань). Бібліотечні фонди оптимізують та осучаснять.

 

У перспективі нове бачення бібліотеки буде втілюватися і в архітектурних рішеннях.

 

Як повідомлялося, 2021 року у Центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка для дітей запустили можливість залишати відгуки та оцінки якості роботи закладу, скориставшись QR-кодом.

 

 

Чільне фото: The Village

Оригінал статті на Suspilne: Бібліотеки для дітей та для юнацтва у Києві об’єднають

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"