Бібліотека у Дніпрі отримала книжкове поповнення з колекції Володимира Пилишенка

Бібліотека у Дніпрі отримала книжкове поповнення з колекції Володимира Пилишенка

Бібліотека імені Джона Маккейна у Дніпрі отримала нове книжкове поповнення з США. Про це повідомили у пресцентрі Дніпровської міської ради.

 

До бібліотеки надійшли майже 3 тисячі примірників різної літератури з колекції професора Володимира Пилишенка. Книжки, що надійшли до бібліотеки, збирала делегація з представників мерії Дніпра влітку 2021-го року під час візиту до США.

 

«Це була цікава робота. Відібрали багато примірників, виданих в Україні до 1917 року, в Українській Народній Республіці, в еміграції. Тобто це та література, яка не могла бути в Українській РСР, оскільки за неї можна було отримати строк. Ці книжки — важливі для розуміння української історії, еміграції. І символічно, що вони надійшли до бібліотеки у роковини смерті Володимира Пилишенка», – зазначив секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара. 

 

Він повідомив, що серед відібраних видань є спогади ветеранів визвольних змагань, праці всесвітньовідомих істориків і лідерів суспільної думки минулого, художня література діаспорних класиків і українські переклади всесвітньовідомих авторів, мистецькі альбоми та енциклопедичні видання. 

 

За словами наукового співробітника-консультанта КП «Музей історії Дніпра» Олега Репана, у цій партії літератури з-поміж іншого є англомовні видання з історії та культури України, книжки з таборів переміщених українців: «Також є й унікальні книги на івриті, видані на початку ХХ століття. Звертатимемося до наших колег, щоб розібратися про що ця література. Є книги зі свідченнями наших земляків про Голодомор».

Це не перше поповнення фонду бібліотеки імені Дж. Маккейна, воно триватиме й надалі. «Ведемо роботу, спілкуємося з українською діаспорою в США, щоб продовжувати поповнювати бібліотеку цінними виданнями, пов’язаними з Україною, через українські церкви в Америці, посольства, представників нашої діаспори у США», — розповіла начальниця управління економічного розвитку та інвестицій міськради Наталія Чернишова.

 

За словами директорки департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міської ради Дар’ї Білої, Володимир Пилишенко у віці 84 років приїжджав із США до Дніпра, щоб особисто подивитися і обрати місце, куди ж саме переїдуть його книги. Потім відправляли йому дизайн бібліотеки, як вона виглядатиме. «Він ретельно відбирав книги зі своєї колекції, які переїхали до нас у першій партії. І говорив, що він дарує не лише книги, а й свою душу», — додала вона.

 

Володимир (Мірко) Пилишенко — американський професор українського походження, архітектор, графік, архівіст, бізнесмен і філантроп, діяч української діаспори.

 

Нагадаємо, у 2021 році в Острозькому музеї книги і друкарства оцифровували старовинні рукописи за сприяння США. Також того року в архівах львівської бібліотеки знайшли старовинний рукопис ХVII століття.

 

Чільне фото: Дніпровська міська рада

Оригінал статті на Suspilne: Бібліотека у Дніпрі отримала книжкове поповнення з колекції Володимира Пилишенка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"