Бібліотека КПІ запустила пошук за прикладом іноземних книгозбірень

Бібліотека КПІ запустила пошук за прикладом іноземних книгозбірень

У всіх ресурсах науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» відтепер працюватиме пошукова система «Каталог+». Про це повідомили на фейсбук-сторінці бібліотеки.

Пошукова система дає змогу одночасно шукати матеріали на потрібну тему серед друкованих видань каталогу бібліотеки, в е-архіві інституційного репозитарію ELA KPI, а також у повнотекстових базах вільного доступу arXiv, Hindawi та IntechOpen. Невдовзі за допомогою системи можна буде шукати оцифровані рідкісні та цінні документи із фонду бібліотеки КПІ.

 

Як розповіла директорка бібліотеки Оксана Бруй в ексклюзивному коментарі Читомо, пошукова система працює на базі програмного забезпечення VuFind. Системна бібліотекарка КПІ Ірина Баньковська зробила локалізацію цього ПЗ українською мовою, яку також передала розробникам для поширення на всю українську бібліотечну спільноту.

 

«Планували ми це давно, ще з 2016 року, коли розробили першу Стратегію Бібліотеки КПІ. Але ми сподівалися, що зможемо знайти ресурси, щоб передплатити комерційне рішення, яке має ряд серйозних переваг над рішенням open source. Програмне забезпечення ми розпочали ще у 2020 році. Роботу продовжували увесь цей час, щоправда, з великими перервами, бо паралельно виконували ще й інші завдання», — повідомила Бруй.

 

За її словами, Каталог+ — система пошуку в різних базах даних бібліотеки одночасно, так звана discovery system. 

 

Такі системи є лише пошуковими вебінтерфейсами, які працюють за принципом парасольки. Необхідно обрати та підключити для пошуку відповідні бази даних інформаційних ресурсів, які бібліотека пропонує своїм читачам. Тоді читачу не потрібно ходити окремо в кожну базу даних, і там здійснювати пошук. Система одночасно шукає скрізь і видає результат, який можна уточнювати, звужувати або розширювати. 

 

«Це стандартне рішення, яке широко використовується в закордонних бібліотеках. Там це практично норма», — додала вона.

 

Перейти до пошукової системи можна за посиланням. Наразі вона працює в бета-версії, однак впроваджена версія пошуковика повна.

 

Нагадаємо, в Україні запрацювала веббібліотека культурної та академічної спадщини.

 

 

Чільна світлина: telegra.ph

Оригінал статті на Suspilne: Бібліотека КПІ запустила пошук за прикладом іноземних книгозбірень

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"