Бібліотека КПІ запустила пошук за прикладом іноземних книгозбірень

Бібліотека КПІ запустила пошук за прикладом іноземних книгозбірень

У всіх ресурсах науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» відтепер працюватиме пошукова система «Каталог+». Про це повідомили на фейсбук-сторінці бібліотеки.

Пошукова система дає змогу одночасно шукати матеріали на потрібну тему серед друкованих видань каталогу бібліотеки, в е-архіві інституційного репозитарію ELA KPI, а також у повнотекстових базах вільного доступу arXiv, Hindawi та IntechOpen. Невдовзі за допомогою системи можна буде шукати оцифровані рідкісні та цінні документи із фонду бібліотеки КПІ.

 

Як розповіла директорка бібліотеки Оксана Бруй в ексклюзивному коментарі Читомо, пошукова система працює на базі програмного забезпечення VuFind. Системна бібліотекарка КПІ Ірина Баньковська зробила локалізацію цього ПЗ українською мовою, яку також передала розробникам для поширення на всю українську бібліотечну спільноту.

 

«Планували ми це давно, ще з 2016 року, коли розробили першу Стратегію Бібліотеки КПІ. Але ми сподівалися, що зможемо знайти ресурси, щоб передплатити комерційне рішення, яке має ряд серйозних переваг над рішенням open source. Програмне забезпечення ми розпочали ще у 2020 році. Роботу продовжували увесь цей час, щоправда, з великими перервами, бо паралельно виконували ще й інші завдання», — повідомила Бруй.

 

За її словами, Каталог+ — система пошуку в різних базах даних бібліотеки одночасно, так звана discovery system. 

 

Такі системи є лише пошуковими вебінтерфейсами, які працюють за принципом парасольки. Необхідно обрати та підключити для пошуку відповідні бази даних інформаційних ресурсів, які бібліотека пропонує своїм читачам. Тоді читачу не потрібно ходити окремо в кожну базу даних, і там здійснювати пошук. Система одночасно шукає скрізь і видає результат, який можна уточнювати, звужувати або розширювати. 

 

«Це стандартне рішення, яке широко використовується в закордонних бібліотеках. Там це практично норма», — додала вона.

 

Перейти до пошукової системи можна за посиланням. Наразі вона працює в бета-версії, однак впроваджена версія пошуковика повна.

 

Нагадаємо, в Україні запрацювала веббібліотека культурної та академічної спадщини.

 

 

Чільна світлина: telegra.ph

Оригінал статті на Suspilne: Бібліотека КПІ запустила пошук за прикладом іноземних книгозбірень

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Олександер Шугай. «Ударило громом заліза…»

Ударило громом заліза  ̶Й земля, наче сцена, стряслась…Осіннього неба завісаУпала і не піднялась. Можливо, наслання від БогаІз космосу, із вишини?..О ні, то з сигналом «Тривога!»Із бункера  ̶  грім Сата

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про заборону використання російських джерел в освіті й науці

Верховна Рада у першому читанні ухвалила зміни до законів, які регулюють використання джерел інформації країни-агресора в освіті й науковій діяльності. Про це повідомляється на офіційно

Видавництво з Венесуели отримало премію за захист свободи слова

Міжнародна премія за свободу публікацій (International Freedom to Publish Award) оголосила лауреата 2022 року, яким стало видавництво Editorial Dahbar з Венесуели. Про це повідомляється

Викрадена у Криму журналістка Данілович заявила, що піддається тортурам

Під час допитів громадянської журналістки Ірини Данілович представники фсб застосовували тортури. Про це вона повідомила в міському «суді» Феодосії.
За словам активістки, допити супрово

«Найкращий книжковий дизайн−2022» приймає заявки

У 2022 році Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» всьоме проводить конкурс «Найкращий книжковий дизайн». Про це повідомили на сайті фестивалю.
На конкурс можуть подати книжки видавн

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"