Бібліотека конгресу США додає Читомо до свого архіву

Бібліотека конгресу США додає Читомо до свого архіву

Бібліотека Конгресу США включить сайт Читомо до своїх вебархівів. Про це нашій редакції повідомила бібліотека Конгресу.

«Ми вважаємо, ваш вебсайт важливою частиною колекції та історичних записів», — зазначили у повідомленні.

 

Доступ до архіву сайту матимуть дослідники бібліотеки, а в публічному доступі він з’явиться за рік після закінчення архівування.

 

«Читомо існує вже 13 років, і за цей час на його сторінках зібралася величезна кількість важливої інформації про українське книговидання й літературу. Сайт пройшов довгу еволюцію від студентського проєкту до одного з найбільших ЗМІ про книжкову індустрію, яке не лише висвітлює поточну ситуацію у галузі, але й архівує історію культурної журналістики України, наприклад, у проєкті «Екземпляри XX». Тож приємно усвідомлювати, що нашу працю помічають, і відтепер й саме Читомо також стане частиною одного з найважливіших архівів світу», — розповів випусковий редактор і директор ГО «Читомо» Олександр Мимрук.

 

Читомо —  медіа про культуру читання і мистецтво книговидання України та світу, трендсетер українського книжкового ринку, що пропонує якісну аналітику й ексклюзивні матеріали, експерименти та інновації. Сайт публікує книжкові новини, готує рецензії, огляди, добірки, інтерв’ю, аналізує тенденції ринку, висвітлює культурні проєкти, події та можливості. Заснований у 2009 році Оксаною Хмельовською та Іриною Батуревич.

 

Бібліотека Конгресу США зберігає важливі культурні артефакти та забезпечує тривалий доступ до них. Завдання вебархівів — зберегти інформацію, яка інакше може бути втрачена. Окрім створення власних колекцій вебархівів, бібліотека Конгресу також співпрацює з іншими організаціями, щоб документувати події, що відбуваються в інтернеті в Сполучених Штатах і в усьому світі. У більшості випадків доступ надається через партнерські організації. 

 

Серед уже створених архівів є також архів про російсько-українську війну (Ukraine Conflict).

 

Нагадаємо, ініціатива Saving Ukrainian Cultural Heritage Online збирає дані та архівує сайти українських культурних організацій, щоб у разі потреби забезпечити їх відновлення.  Інформацію щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України, збирає Міністерство культури та інформаційної політики України.

Оригінал статті на Suspilne: Бібліотека конгресу США додає Читомо до свого архіву

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До Бердичева приїздить славетний письменник Мирослав Дочинець

Один із найпопулярніших сучасних письменників України Мирослав Дочинець планує завітати до Бердичева. Вже найближчого понеділка, 16 вересня, гостинні стіни публічної бібліотеки та молодіжного простору «

У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогоріч

У 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн. Проєкт закону про державний бюджет України оприлюднили на сайті

Пішов з життя фолькльорист і мистецтвознавець Микола Мушинка

Пішов із життя один із найвідоміших дослідників українського фольклору Микола Мушинка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці медіа «Локальна історія».
Праці науковця присвячені дослідже

У Вінниці започаткують програму розвитку місцевого книговидання

У Вінниці планують запустити програму підтримки книговидання про місто та його видатних особистостей. Про це Читомо повідомили у департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької місь

У Британії видадуть книжку про українське мистецтво і антиколоніалізм

У листопаді 2024 року видавництво Routledge планує випустити книжку «Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом». Про це повідомила редакторка вид

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"