Булгаков любив Київ, як його «любить» Маргарита Симоньян

Булгаков любив Київ, як його «любить» Маргарита Симоньян

Любити Київ і Україну не означає любити їх вільними і незалежними.

Про це в ефірі Громадського радіо сказала артоглядачка Лєна Чиченіна, говорячи про Михайла Булгакова.

«Булгаков любив Київ, можливо, так, як Київ любить Маргарита Симоньян, для прикладу. Чи от Захар Прілєпін. Любити Київ, любити Україну не означає любити незалежну Україну, любити українську мову і хотіти, щоб Україна була самосійною країною», — сказала Чиченіна.


На думку Лєни Чиченіної, Булгаков є тією «зброєю», яка влучала в українців роками:

«Саме завдяки Булгакову, його поглядам і його текстам сформувався образ «російського Києва». Тому що серед українських поціновувачів Булгакова Київ асоціюється саме з тим, що описував він. А Булгаков, наприклад, описував киян у період національно-визвольної війни як людей, які дуже чекали, коли з міста нарешті підуть «петлюрівці» — бо вони влаштовують погроми, погано себе поводять, інтелектуально недорозвинуті — і прийдуть «білогвардійці», щоб Київ нарешті став «нормальным русским городом». Так киян Булгаков описував у багатьох своїх текстах, не лише в українофобській «Білій гвардії».  


Нагадаємо, Мінкульт виступає проти закриття музею Булгакова у Києві.

«Ні музей, ні пам’ятник не несуть відповідальності перед суспільством за письменника, який допускав негативні репліки щодо визвольної боротьби України у ХХ ст», — вважає міністр культури Олександр Ткаченко.

30 серпня Секретаріат Національної спілки письменників України опублікував заяву, у якій зазначена вимога закрити музей Михайла Булгакова у Києві. У тексті зазначено, що автор ненавидів Україну, паплюжив її у своїх творах і є «одним із найпідступніших ворогів країни» та предтечею «російського світу».

hromadske.radio

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Булгаков любив Київ, як його «любить» Маргарита Симоньян

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

50 типових помилок в українській мові від Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Попри її різкі висловлювання щодо русифікованих імен, російськомовних військових та іншого, ми перекон

Як відомі українці відреагували на вбивство Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Чимало відомих українців висловилися щодо вбивства мовознавиці, тож ми зібрали їхні дописи.
Ярина Чорн

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для букблогерів

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для книжкових блогерів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.
Наразі премія шукає членів журі серед букблогерів. Свої пропозиції м

У Чернівцях планують перейменувати понад 60 вулиць

У міській раді Чернівців хочуть перейменувати ще понад 60 вулиць та провулків та 4 вулиці у Коровії. Про це повідомляє Чернівецька міська рада.
У місті планують перейменувати:

Архангел

Син загинув на війні. Горе та гордість у книжці «Лемберґ: мамцю, ну не плач»

За десять років війни, що її затіяли московити в Україні, загинули десятки тисяч наших громадян. Пам’ять про більшість із них живе в серцях рідних, друзів, знайомих. Портрети багатьох і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"