Була закрита впродовж 100 років: музей Ханенків відкриє свою унікальну бібліотеку

У колекції музею можна побачити рідкісні видання кінця XIX століття з колекції родини Богдана та Варвари Ханенків.
В столичному Музеї Ханенків планується відкрити для відвідувачів бібліотеку, яка була закрита для широкого загалу ще у 1920-х роках.
Про це повідомила директорка музею Юлія Ваганова у своєму інтерв’ю Суспільне Культура.
«У Музеї Ханенків є прекрасна бібліотека. Ця бібліотека за традицією пострадянською була переважно закритою, хоча у 1920-х роках вона була відкритою. І люди могли приходити й вільно користуватися нею… Ми б хотіли показати окремі частини цієї бібліотеки, зробити її частково публічною, розказати історію цієї бібліотеки», — зазначила директорка закладу.

За її словами, у колекції музейної книгозбірні є книги від кінця XIX сторіччя з колекції родини Ханенків, а також цінні екземпляри книжок, надрукованих за радянських часів.
Нагадаємо, що Музей Ханенків, або Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвара Ханенків — чинний музей світового мистецтва в Україні, який презентує найзначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні.
«Серцем» музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків — видатних українських колекціонерів та благодійників кінця 19 — початку 20 століття.
Однією з двох основних будівель музею є особняк родини Ханенків, унікальна пам’ятка історії та архітектури. Зведений наприкінці 19 століття цей дім-палац зберігає неповторну ауру історії. Його фасад та інтер’єри оформлено в стилі «історизм» з використанням художніх рис готики, Ренесансу, бароко, рококо.
Друга будівля музею, розташована поряд, до 1919 року належала родині Сахновських — родичів Ханенків. Тепер в цьому домі розміщено постійну експозицію мистецтва Азії.
До теми: Музей Ханенків презентує експозицію до ювілею Вільгельма Котарбінського
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Оригінал статті на НСПУ: Була закрита впродовж 100 років: музей Ханенків відкриє свою унікальну бібліотеку
Блог
Юрій Андрухович — у короткому списку премії Нойштадта-2026Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст Юрій Андрухович увійшов до короткого списку американської премії Нойштадта 2026 року. Про це повідомляється на сайті організаторів премії —
У кінотеатрах США зʼявився фільм за мотивами повісті Стівена КінгаУ США вийшов у прокат фільм «Життя Чака» за мотивами однойменної повісті американського письменника Стівена Кінга. Про це письменник повідомив на своїй сторінці у мережі Х.
«Це фінальни
Порушники мовного законодавства з початку 2025 року сплатили майже 200 тисяч гривень штрафів. Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив в інтервʼю LB.ua.
За словами посадовця, цьо
З 29 травня по 1 червня у столиці Словаччини відбувся міжнародний літературний фестиваль BRaK (Bratislavský knižný festival). Про це повідомили у соцмережах Українського інституту.
У п
Володимир Базилевський. «Крик з божевільні»“Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
З НОВОЇ КНИГИ
ДО ОКЕАНУ
Планети гучний оргАн,
коморо землі, океан,
кити твої самогубці,
альбатроси по горло в мазуті,
дельфіни підранки.
Па
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.