Букнет і я ( частина перша)
Букнет і я ( частина перша)
Можливо, мої роздуми допоможуть комусь із молодих авторів не допустити типових помилок початківців і швидше отримати визнання з боку читачів.
Насправді я зареєструвалися на Букнеті майже одразу після створення української версії — узимку 2018 року. Побачила в інтернеті оголошення про конкурс “Сучасна Попелюшка”, зацікавилась і вирішила взяти участь. Увага! Перша помилка!
Я увесь час відкладала написання роману, хоча в моїй уяві вся історія вже існувала. Чому так відбувалося? Через невпевненість у собі. Я думала: в мене нічого не вийде. Я не маю часу, не маю можливостей, все одно навряд, чи я виграю… одним словом, виникли такі відмовки, які часто бувають у всіх нас (клята прокрастинація).
Зараз, звісно, я шкодую про те, що не скористалися тоді такою сприятливою можливістю заявити про себе. Тому що, коли сайт українською ще тільки відкрився, там було не тільки небагато читачів, що, звичайно, є тільки тимчасовою проблемою – але і невелика кількість авторів. Відповідно кожен із них мав більше шансів бути поміченим читацькою авдиторією. До того ж конкурсні твори завжди активніше читаються і рекламуються сайтом.
Друзі, якщо у вас виникла думка щось зробити: взяти участь у якомусь конкурсі, написати книгу, розпочати вести блог тощо — не відкладайте це на невизначене майбутнє, а одразу починайте діяти! Поки ідеї на підйомі, не піддавайтесь сумнівам, втілюйте в життя свої задуми. Якщо щось буде неідеально, ви не виграєте конкурс, не матимете багато читачів — не страшно, головне — що ви почали щось робити. Далі ваші вміння будуть вдосконалюватися, ви будете по ходу справи вчитися, й обов’язково у вас все вийде!
Отже, я зареєструвалася, закинула посилання на сайт у збережені в Фейсбуці, і благополучно забула про Букнет на цілий рік — до літа 2019 року. Тоді мені знову трапилася на очі реклама сайту, я згадала, що маю там профіль, і вирішила, що потрібно нарешті спробувати щось опублікувати. Набралася сміливості саме через те, що я на той час почала писати книгу, про яку мені було дуже важливо дізнатися думку читачів.
Адже досі я не писала у жанрі фентезі. Лише суворий реалізм)))
“Першою ластівкою” у новому для мене амплуа був роман-фентезі “Земля дощу”. Досить експериментальна історія, у якій мені заманулося поєднати елементи фентезі і фантастики. І в цьому була моя друга помилка.
Вірніше, експерименти на Букнеті не заборонені, але ці два жанри не можна присвоювати одній книзі. Через що мені згодом модератори заблокували один жанр. Висновок такий: читаймо уважно правила майданчика, на якому публікуємось і вивчаймо хоча б елементарну теорію літератури, щоб не помилитися з визначенням жанру.
До речі, у мене є блоги про жанри, якщо комусь цікаво, вони тут:
Найпоширеніші помилки авторів у визначенні жанрів
Фантастика
Фентезі. містика, жахи
Детектив
Трилер
Історичний роман
Любовний роман
Але повертаюся до “Землі дощу”. Хто з вас є моїм постійним читачем, то знає, що згодом ця історія знайшла продовження і стала трилогією “Іллюзі”. А потім вийшла четверта частина — передісторія до цієї трилогії. Сьогодні я хотіла б запропонувати вам знижку на цю книгу, а саме “Під знаком меча і корони”
Це найперша частина історії про Дану-Соловейка. А згодом я планую написати продовження цієї першої частини, можливо, це навіть буде в найближчі місяці, і попереду чекає на найбільш стійких читачів завершення всієї історії. Це п’ята книга циклу “Світи без меж”, яку я вже давно збираюся опублікувати, але, на жаль, війна мені перебила ці плани. Та обіцяю, що обов’язково доведу свою найбільшу на даний час історію до завершення.
Отже, хто ще не знайомий з циклом “Іллюзі” — читайте зараз)) Книга “Земля дощу” безкоштовна, але якщо ви прочитаєте “Під знаком меча і корони”, тоді вам буде більш зрозуміло, про що йтиметься у “Землі дощу”. Сьогодні до опівночі можна придбати цю історію у жанрі пригодницького ( класичного) фентезі зі знижкою 25 відсотків!
Я хочу на цьому поки що зупинитися і продовжити філософську розповідь про свої ” набиті ґулі” і досягнення на Букнеті у наступному блозі.
Дякую всім за увагу, запрошую до прочитання моїх історій! Бажаю вам гарного, спокійного вечора, мирного неба і здійснення всього, про що ви мрієте.
Приємного вам читання, до скорих зустрічей!
Ваша Мар’яна.
Оригінал статті на Букнет: Букнет і я ( частина перша)
Блог
Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти роківКолектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле
Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордономРоман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч
Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька
З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П
На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник ПушкінуМіністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.