Букерівську премію-2021 отримав письменник із ПАР

Володарем Букерівської премії 2021 року став південноафриканський письменник Деймон Галгут за роман “Обіцянка”.
“Ми раді повідомити, що переможець Букерівської премії-2021 – роман “Обіцянка” Деймона Галгута”, – йдеться у повідомленні премії.
Галгут вже двічі був у короткому списку премії — у 2003 та 2010 роках, однак тільки зараз його роботу було визнано. “Обіцянка” присвячена проблемі апартеїду у ПАР.
Сам автор народився в Преторії у 1963 році, у шість років йому діагностували рак, хворобу, яку він охарактеризував як “головну, катастрофічну подію в житті”. Галгут вивчав драму в Університеті Кейптауна. Свій дебютний роман він опублікував у 17 років.
Що відомо
- Букерівська премія була заснована у 1968 році. Вперше її вручення відбулося в 1969-му. До 2013 року ця нагорода присуджувалася авторові, що проживає в одній з країн Співдружності, Ірландії чи Зімбабве. Однак потім журі дозволило претендувати на неї письменникам з інших країн за твір, написаний англійською мовою та опублікований в Сполученому Королівстві.
- У 2019 році цю премію отримала Ольга Токарчук за роман “Бігуни” (перекладачка Дженніфер Крофт).
- У 2020 році лауреатом Букерівської премії став шотландсько-американський письменник Дуглас Стюарт з романом “Шуґі Бейн”.
- У 2021 році Букерівську премію отримав автор роману “Вночі вся кров чорна” Девід Діоп.
- 14 липня на сайті Букерівської премії оголосили новий склад журі сезону 2021/22 року. Уперше журі очолив професійний перекладач з Ірландії Френк Вінн.
- Довгий список номінантів премії оголосили 27 липня.
Читайте також
Прохасько, Забужко, Жадан. 8 українських книжок, про які соромно не знати
Оригінал статті на Читомо: Букерівську премію-2021 отримав письменник із ПАР
Блог
В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега ВергелісаКультурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.
Про ц
Оцифрували творчий архів Василя Стуса26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д
Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.