“Буває один читач на тиждень”: як працюють сільські бібліотеки
![“Буває один читач на тиждень”: як працюють сільські бібліотеки “Буває один читач на тиждень”: як працюють сільські бібліотеки](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/400x1.78/cb6ac92cff2f8586.jpg)
До бібліотеки села Єлизаветка, що на Катеринопільщині, за тиждень іноді приходить один читач. Не лише зустрічає відвідувачів, а й носить книжки пенсіонерам додому — так про свою роботу Суспільному розповіла бібліотекарка Валентина Мельниченко.
Пані Валентина працює у бібліотеці тридцять років. Раніше у селі жили більше людей, був колгосп. Зараз місцеві жителі — переважно пенсіонери:
“Тепер зовсім по-інакшому. У нас село маленьке, молоді немає, роботи немає для них”.
Жителька Єлизаветки Ялина Яременко у виборі літератури довіряє бібліотекарці. Книжок багато не бере, щоб швидше прийти по нові знову. Полюбляє гумор і пригоди, зауважила жінка:
“Подобається щось розважальне, таке, щоб відпочити від думок, що насідають”.
!["Буває один читач на тиждень": як працюють сільські бібліотеки на Черкащині "Буває один читач на тиждень": як працюють сільські бібліотеки на Черкащині](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/e4624b2bba260418.jpg)
Бібліотека – єдине місце, де можуть зібратися люди її віку, щоб поговорити, додала Ялина Яременко.
“На різні теми говоримо, новини сільські розповідаємо, чай п’ємо, якщо запропонують”, — зауважила пенсіонерка.
Працівниця бібліотеки Валентина Мельниченко розповіла, що у селі її називають “бібліотекарша”:
“Скажуть Валя Мельниченко — ніхто не знає. А скажуть «бібліотекарша» — знають усі”.
Читачам, які не можуть самостійно прийти до бібліотеки, пані Валентина добирає книги самостійно і приносить додому.
!["Буває один читач на тиждень": як працюють сільські бібліотеки на Черкащині "Буває один читач на тиждень": як працюють сільські бібліотеки на Черкащині](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/b4110098179b7fef.jpg)
Місцева жителька Надія Стеценко розповіла, що раніше ходила до бібліотеки сама, а нині не може — хворі ноги. Любить читати життєві книги, додала жінка:
“Читаєш книжку — і не думаєш про болячки, відволікаєшся. Живеш тим епізодом, про який читаєш. Помічаю, що те забуваю багато чого, але чим більше читаю, тим більше поліпшується пам’ять”.
Надія Петрівна додала, що тяжко хворіла і книги допомогли їй побачити світло під час тривалого лікування. Читала навіть казки.
У Мокрокалигірській громаді працюють шестеро бібліотекарів у дев’яти селах, розповіла директорка центральної публічної бібліотеки Надія Назаренко. На рік ці заклади обходяться громаді у пів мільйона гривень.
!["Буває один читач на тиждень": як працюють сільські бібліотеки на Черкащині "Буває один читач на тиждень": як працюють сільські бібліотеки на Черкащині](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/7285da62add0d105.jpg)
Втім поки їх не закриватимуть, хоча на сесії сільської ради порушували питання, що люди мало відвідують книгозбірні, тому бібліотеку і будинок культури треба закрити. Однак голова сільради ініціювала продовження їх роботи.
Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Оригінал статті на Читомо: “Буває один читач на тиждень”: як працюють сільські бібліотеки
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.