“Буває один читач на тиждень”: як працюють сільські бібліотеки

До бібліотеки села Єлизаветка, що на Катеринопільщині, за тиждень іноді приходить один читач. Не лише зустрічає відвідувачів, а й носить книжки пенсіонерам додому — так про свою роботу Суспільному розповіла бібліотекарка Валентина Мельниченко.
Пані Валентина працює у бібліотеці тридцять років. Раніше у селі жили більше людей, був колгосп. Зараз місцеві жителі — переважно пенсіонери:
“Тепер зовсім по-інакшому. У нас село маленьке, молоді немає, роботи немає для них”.
Жителька Єлизаветки Ялина Яременко у виборі літератури довіряє бібліотекарці. Книжок багато не бере, щоб швидше прийти по нові знову. Полюбляє гумор і пригоди, зауважила жінка:
“Подобається щось розважальне, таке, щоб відпочити від думок, що насідають”.

Бібліотека – єдине місце, де можуть зібратися люди її віку, щоб поговорити, додала Ялина Яременко.
“На різні теми говоримо, новини сільські розповідаємо, чай п’ємо, якщо запропонують”, — зауважила пенсіонерка.
Працівниця бібліотеки Валентина Мельниченко розповіла, що у селі її називають “бібліотекарша”:
“Скажуть Валя Мельниченко — ніхто не знає. А скажуть «бібліотекарша» — знають усі”.
Читачам, які не можуть самостійно прийти до бібліотеки, пані Валентина добирає книги самостійно і приносить додому.

Місцева жителька Надія Стеценко розповіла, що раніше ходила до бібліотеки сама, а нині не може — хворі ноги. Любить читати життєві книги, додала жінка:
“Читаєш книжку — і не думаєш про болячки, відволікаєшся. Живеш тим епізодом, про який читаєш. Помічаю, що те забуваю багато чого, але чим більше читаю, тим більше поліпшується пам’ять”.
Надія Петрівна додала, що тяжко хворіла і книги допомогли їй побачити світло під час тривалого лікування. Читала навіть казки.
У Мокрокалигірській громаді працюють шестеро бібліотекарів у дев’яти селах, розповіла директорка центральної публічної бібліотеки Надія Назаренко. На рік ці заклади обходяться громаді у пів мільйона гривень.

Втім поки їх не закриватимуть, хоча на сесії сільської ради порушували питання, що люди мало відвідують книгозбірні, тому бібліотеку і будинок культури треба закрити. Однак голова сільради ініціювала продовження їх роботи.
Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Оригінал статті на Читомо: “Буває один читач на тиждень”: як працюють сільські бібліотеки
Блог
Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голосУкраїнський письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж
Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програмаСловенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа
Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників ПушкінуМіністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом
На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмівНа Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.
Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська
Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотекахУ Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.